Na Rallye Bohemia skončili Václav Pech junior s Petrem Uhlem z EuroOil-invelt teamu s Fordem Fiesta R5 druzí za suverénním Janem Kopeckým s tovární škodovkou.

Přesto byl plzeňský pilot v cíli čtvrtého podniku letošního mistrovství České republiky spokojený.

„Takhle jsme se s fordem za rok a půl, co ho máme, ještě nesvezli. Jízda mi chutnala, odpovídaly tomu výsledky, takže jsem z toho měl radost,“ svěřoval se zkušený závodník.

Kopecký sice soutěž na domácí půdě automobilky Škoda v okolí Mladé Boleslavi a na Liberecku opanoval, dvaadvacátou výhrou na českých silnicích v řadě si v předstihu zajistil šestý titul, ale Pech s ním dokázal držet krok.

Předtím během deseti hektických dnů musel Pechův tým u fiesty vyměnit propálený píst motoru, který posádku nepustil na start předešlého závodu v Hustopečích. A závodní vůz naladit na soutěž.

„Naši mechanici si mákli, dělali na autě ve dne v noci a ford šlapal,“ pochvaloval si jezdec.

Ubong Moses Ekpai
Po soustředění začínám s lekcemi češtiny, slíbil Ekpai

Jestliže Kopecký populární Bohemce vládl, Pech se stejně jistě držel na druhém místě a s odstupem sledoval, jak za jeho zády zuří boj o třetí místo (bronz si nakonec vybojoval Nor Ole Christian Weiby s tovární fabií R5).

„Oproti předešlým závodům se nám podařilo ztrátu na Honzu trochu stáhnout,“ těšilo Pecha.

S Uhlem jednu rychlostní zkoušku vyhráli a v dalších osmi skončili druzí.

Za vítězem nakonec plzeňská posádka zaostala o 37,6 sekundy, když v první etapě Pech na Kopeckého ztratil 19,7 sekundy, ve druhé 17,9.

„To není špatné. Bylo znát, že se na autě udělal kus práce. Dokázali jsme zrychlovat v důležitých pasážích, což se odrazilo na výsledku. Na Honzu Kopeckého to sice stále ještě není, ale je to povzbuzení,“ podotkl Pech, který v českém mistrovství obhajuje stříbro z loňska.

S Uhlem proto v závěru července vynechají Rallye Pačejov, ačkoliv titulárním partnerem soutěže ze série Sport Rallysprint je společnost Invelt. „Pro nás je prioritou domácí šampionát a srpnová Barum Rallye ve Zlíně, započítávaná do mistrovství Evropy. Do té doby budeme makat na autě, abychom byli připraveni ještě líp, než nyní,“ prohlásil Václav Pech junior.

Ilustrační foto
Traumabody pomáhají v tísni. Šumava už je má, Brdy budou