Plzeň je třetí, ale má k dobru zápas se Zubřím. Ještě před středečním duelem s aktuálním lídrem tabulky čeká svěřence trenéra Martina Šetlíka v neděli od 10.15 hodin utkání na palubovce nováčka z Nového Veselí. Zápas 16. kola přímým přenosem vysílá ČT Sport.

Plzeňské házenkáře sužuje obrovská marodka. Před týdnem v poháru scházeli Stojanović, Jakub Tonar, Jonáš, Vinkelhöfer, Poloz a Mitić. „Marodka se bohužel nevyprázdnila. Naopak. Tento týden na ni přibyli Šindelář, který bral antibiotika, Wildt je také nemocný a Michal Tonar má nataženou šlachu v lokti a vůbec netrénoval. Nicméně věřím, že všichni tři se dají do neděle dohromady. Možná, že už nastoupí David Poloz, ale stále se ještě nemůže pořádně odrazit a nechceme to uspěchat. David navíc trénuje jen lehce a pokud by měl nastoupit do zápasu, tak to od něj nebude hned stoprocentní výkon," řekl trenér Martin Šetlík.

Na podzim Talent porazil doma Nové Veselí 36:19. Šetlík upozornil, že na půdě desátého celku extraligy to nebude vůbec lehké. „Nové Veselí má skvělé fanoušky a prostředí je tam bouřlivé. Soupeř je namlsaný výhrami nad Duklou a Karvinou, takže jako nováček už nějaké zkušenosti mají," uvedl.

„V jejich hře jsou fáze, které ještě nemají zvládnuté, a toho se budeme snažit využít. Konkrétní nebudu," konstatoval Šetlík.

Trenér se vrátil k zápasům Českého poháru v Brně. „Nedá se říct, že bychom vyhořeli. Odehráli jsme kvalitní utkání v semifinále s Hranicemi. Finále jsme měli dobře rozehrané, ale bohužel se projevila naše marodka. Hrajeme to v sedmi osmi lidech, ale hlavně hrajeme s jednou alternativou na všech třech spojkách," štve Šetlíka.