Dohromady na letošní Streetball Challenger soutěžilo až 60 družstev od těch nejmladších kategorií. Na venkovních hřištích a dvou kurtech s olympijským povrchem se střetlo okolo 250 účastníků.

„Mám obrovskou radost, že se akce zúčastnil tento rekordní počet týmů. Ukázalo se, že streetball je pro děti skutečně velmi atraktivní," pochvaluje si hlavní organizátor Filip Marian.

Za krásného počasí viděli v areálu plzeňské Lokomotivy přítomní diváci nespočet zápasů ve hře tři na tři na jeden koš a několik dovednostních soutěží. Hráči a hráčky poměřili síly ve střelbě trestných hodů, trojek a smečování.

Právě soutěž ve smečování bývá tou divácky nejatraktivnější. Cílem soutěžících totiž není vstřelit co nejvíce košů, ale předvést atraktivní způsob zakončení.

S tím souhlasí i Kamil Říha, hráč A týmu plzeňské Lokomotivy, který akci osobně navštívil. „Jako každý rok byla soutěž ve smečování nejzajímavější, své umění předváděli odchovanci Lokomotivy. Letošní ročník se celkově skvěle vydařil, na turnaji panovala přátelská atmosféra a všichni si akci užili. Je vidět, že to děti baví, a to je super," říká.

Streetball Challenge 2016 se těšila i zahraniční účasti, jeden z týmů byl složen ze španělských hráčů. „Přijeli jsme si do Plzně užít krásný basketbalový den. Lidé jsou tu velmi milí a turnaj je organizovaný skvěle. Navíc tu je výborné pivo," shodli se.

Organizátor akce Filip Marian prozradil, že by příští rok opět rád vrátil akci na náměstí Republiky, kde se konala i loni. „Pro to ale bude zapotřebí pro účastníky i diváky zajistit co nejlepší podmínky a zázemí," ví.