„Se svými výkony jakžtakž spokojen být můžu, ale stále je na čem pracovat. Bylo by dobré, kdyby začali bodovat i mladí kluci," říká skromně Václav Honomichl.

Jak byste zhodnotil dosavadní průběh sezony?
Výkony týmu se mi zdají lepší v porovnání s minulou sezonou. Posouváme se dopředu a navíc zapracováváme mladé kluky. Myslím si, že za těch pět výher, co máme, můžeme být rádi. Odpovídá to našim výkonům. Máme na čem pracovat, to ano, ale špatně nehrajeme. Jen to chce zlepšit taktiku a více plnit pokyny trenéra.

Mohl byste být více konkrétní? Co je třeba nejvíce změnit?
Měla by se zlepšit docházka hráčů na tréninky. Někdy se nás tam sejde sedm až osm, takže nemůžeme ani hrát pět na pět. Někdy to tedy v zápasech vypadá, jako kdybychom se neviděli celou sezonu. Pak někdo neplní pokyny trenéra, protože je nezná, a v tom je velký problém.

A naopak – v čem jste viděl nejsilnější stránky týmu?
S klukama máme velice dobrou partu. Jak na hřišti, tak mimo. Podporujeme se, basketbalově možná nejsme úplně nejlepší tým, ale hráčské vztahy jsou na velmi dobré úrovni, díky čemuž si v týmu všichni více věříme.

Body Václava HonomichlaKrálovští sokoli – 23 + 20, GBA – 11, Sokol Písek – 27, Sokol pražský – 10, Litoměřice – 16, USK Praha B – 19, Basket Košíře – 29, Nymburk B – 25, Vysočina – 26 (sezona 2016/2017). 

Co je vůbec vaším cílem v této sezoně?
Tým se obměnil, přišlo několik mladých hráčů, takže cílem bude postoupit přes první kolo play-off a pak se uvidí, jak na tom budeme třeba zdravotně. Play-off ale musí být, jinak to budu brát jako zklamání. U áčka jsem již šestou sezonu a vždycky jsme si snažili dávat ty nejvyšší cíle.

Vy pravidelně patříte mezi nejlepší hráče. Jste spokojen se svými výkony?
Jakžtakž být můžu, ale musím ještě zapracovat třeba na psychice a kontrolování svých emocí. Jsem takový bouřlivější typ hráče a často tím týmu nepomáhám. Byl bych také raději, kdybych dělal méně bodů a zapojili se více ostatní mladí kluci, kteří na to mají potenciál, ale ještě jim chybí potřebné sebevědomí. To však, doufám, získají ještě v této sezoně.

Až do ledna teď máte pauzu od zápasů. Přijde vám osobně vhod?
Já pracuji jako hasič, takže nějakou pauzu ani moc neznám. Navíc se věnuji rekreačně boxu, trénuji stále pořád stejně. Takže ať jsou Vánoce, nebo ne, pro mě to roli nehraje.