Třídenní závody v rámci Velké ceny Plzně hostí Jezdecký areál JK Slavia VŠ Plzeň. „Dorazit by mělo asi dvě stě koní a chybět nebude téměř kompletní česká skoková špička. Diváci se mohou těšit na skutečně kvalitní sportovní podívanou,“ uvedl hlavní organizátor Jan Stroner.

To se týká nejen nedělní Velké ceny Plzně s celkovou dotací 100000 Kč, která je naplánována od 15.00 hodin, ale i dalších rámcových soutěží.

Celkem pět z nich bude zařazeno do seriálu pro jezdce do 21 let Dance and Jump Czech Junior Cup, další dvě pro změnu do Equiservis Amateur Tour pro neprofesionální jezdce, jehož kvalifikační finále proběhne dnes odpoledne.

„Dnešní program bude celkově velmi pestrý. Amatérské soutěži bude předcházet generálka před Velkou cenou – soutěž stupně ST** (140 cm) o dotaci 50.000 Kč a ještě před tím se uskuteční sponzorská soutěž tříčlenných družstev složených z jezdců a koní různé sportovní úrovně. Každý člen týmu se zúčastní pouze jednoho ze tří kol na stupních L* (120 cm), S* (130 cm) a ST* (140 cm). O vítězném družstvu pak rozhodne součet trestných bodů všech členů,“ popisuje pravidla Stroner.