„Na Tachov budeme vzpomínat rádi, šli jsme do toho s velkým respektem a vše se v dobré obrátilo,“ usmíval se po vítězné letošní derniéře plzeňský kouč Michal Tonar.

„Je to vydřené vítězství, kluci za ním šli. Všichni, co nastoupili si zaslouží pochvalu. V předchozích zápasech bylo znát, že už nám malinko dochází síly, ale mančaft se vyhecoval a i v oslabené sestavě jsme s Duklou získali důležité vítězství, i když jsme nehráli doma,“ doplnil trenér Plzně.

Zápas 15. kola Strabag Rail extraligy, který v sobě mívá vždy nádech derby, měl opravdu všechno. Skóre se dlouho přelévalo z jedné strany na druhou, emoce plály na hřišti i v hledišti.

A nakonec přišel i happy end, k radosti zaplněného hlediště, které házenkáře Talentu neúnavně povzbuzovalo a halou se tak mohlo rozetznít hromové: „Tak jsme první. No a có!“

Ano díky vítězství na Dukle přezimují plzeňští házenkáři na čele tabulky o tři body před Karvinou, další bodík ztrácí právě Dukla a Zubří.

„Nepamatuji si, že bychom někdy měli po podzimu tolik bodů. To je dobrý počin, protože na jaře nás čekají těžké zápasy venku,“ připomněl Tonar, že v odvetách zamíří jeho celek do Nového Veselí, Jičína, Lovosic a Karviné. Doma bude hrát jen třikrát, s Hranicemi, Frýdkem a Kopřivnicí.

Do posledního letošního utkání v tachovském exilu vstoupili lépe domácí, ale Dukla brzy otočila ze 4:3 na 4:7. Trenér Tonar zastavil její nápor oddechovým časem, Talent nejprve srovnal krok a ve 24. minutě dokonce vedl 11:9. Jenže pak přišly dvě vyloučení a Pražané otočili na 11:12, poločasovou remízu určil slovenský pivot Macháč.

Ve druhé půli přetahovaná pokračovala, dlouho ani jeden z týmů neodskočil o víc než jeden gól. Až sedm minut před koncem proměnil Jakub Tonar sedmičku a vzápětí zvýšil Chmelík z trháku na 27:25. Plzeňský Talent už za bouřlivé podpory publika dovedl zápas k vítězství.

„Opět se potvrdilo, že vyrovnané zápasy se rozhodují v posledních minutách a těch závěrečných deset, dvanáct jsme zvládli lépe my,“ dodal kouč Tonar po vítězství nad pražskou Duklou 31:27. Teď si hodlá užít Vánoce, ale hned po Novém roce hodlá spřádat plány do odvet.

Talent M.A.T. Plzeň - Dukla Praha 31:27 (12:12)

Nejvíce branek Dukly: Reichl 7, Patzel 6/1, Sviták a Grištšuk 4, Blecha 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 420 (vyprodáno).

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt – Šafránek 1, Tonar 11/2, Douda 3, Macháč 3, Bogdanič 1, Chmelík 4, Vinkelhöfer 3/1, Nejdl 3, Šindelář 1, Wildt 1, Režnický, Kačín, Říha, Fliegl.

Pořadí v čele tabulky: 1. TALENT M.A.T. Plzeň 26 bodů, 2. Karviná 23 (zápas v Lovosicích k dobru), 3. Dukla Praha 22, 4. Zubří 22, 5. Nové Veselí 19.

Otužilcům v Náchodě sněžilo.
Otužilcům v Náchodě sněžilo