Domácí drželi s favoritem krok pouze v úvodní dvacetiminutovce. Za stavu 12:14 z pohledu Brna se chopila iniciativy Plzeň a do konce prvního poločasu získala osmibrankové vedení (22:14).

Ani po změně stran ve svém tempu Západočeši nepolevili, ve 40. minutě vedli už 31:19 a nakonec rozstříleli svého soupeře 45:28. Od potupné padesátky zachránil Brno pouze zlepšený výkon brankáře Novotného v závěru utkání.

„V obraně a vracení se do obrany bylo Brno hodně slabé, navíc jim nezachytali gólmani. Je skvělé, že jsme vydrželi hrát celých šedesát minut, i za rozhodnutého stavu jsme nepolevili v nasazení,“ těší plzeňského kapitána Vojtěcha Šika.

Po zaváhání Hranic v Zubří se na druhé místo v tabulce vyhoupla s dvanácti body Karviná, které na lídra z Plzně ztrácí dva body.

HK Královo Pole Brno – Talent M.A.T. Plzeň 28:45 (14:22)

Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Sedmimetrové hody: 4/2: 1/1. Vyloučení: 3:7. Diváci: 420.

Sestava a branky Brna: Novotný, Zapletal – Hubáček 2, Křibík, Chýlek 3, Zima 4, Mrnuštík 1, Paták 3, Ondráček 2, Loub, Ryšavý 3, Hastík 9/2, Jung 1. Trenér: Z. Missbach.

Sestava a branky Plzně: Bavlnka, Motlík – Král, Šetlík 3, Květoň, Bečvář 6/1, Šik 1, Škvařil 5, Brykner 10, Soukup 1, Vinkelhöfer 7, Strýc 2, Šindelář, Linhart 10. Trenér: V. Haber.