Kolize v zaváděcím okruhu, následně stíhací jízda a nakonec čtvrté místo mezi ženami. Jenže oslazené vítězstvím v kategorii do 23 let. To je výsledek 19leté bikerky Adély Holubové z Města Touškova (kola-bbm.cz) v Bedřichově, kde se jel čtvrtý závod Českého poháru horských kol v cross country.

Holubová navíc pokračování Izomat Cupu v Jizerských horách absolvovala jen týden po neúspěšné obhajobě českého titulu v maratonu. Na kopcovité trase v okolí Dolní Moravy doplatila mladá reprezentantka na nepřízeň počasí a v dešti prochladlá skončila druhá.

A rovněž v Bedřichově se Holubová potýkala s problémy. Záhy po startu se po pádu ocitla na zemi a po zbytek závodu se členka Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje honila za soupeřkami v čele.

V cíli jí od třetí Karly Štěpánové dělilo nakonec jen něco přes čtyřicet sekund. V pořadí poháru i tak zůstala druhá o deset bodů za Janou Czeczinkarovou (Liv Elmtrade). Ta v Bedřichově brala stříbro, když vítězství si vybojovala suverénní Jitka Čábelická (Gapp System – Kolofix).

Mezi muži se vítězstvím blýskl Marek Rauchfuss, jinak specialista na maraton (Čs. spořitelna – Accolade).

Zbylá místa na pódiu obsadili závodníci ze západu Čech. Druhý byl Lukáš Kobes z Trhanova na Domažlicku a třetí skončil sušický Jan Vastl, oba ze sestavy Gapp System – Kolofix. Elitní desítku pak uzavíral jejich týmový kolega Jan Rajchart, odchovanec Author Teamu Stupno na Rokycansku.

Kobes s Vastlem se po startu zapojili do vedoucí skupiny k Rauchfussovi s Janem Zatloukalem. Po Vastlově zavání ve sjezdu ale nasadila k trháku dvojice Rauchfuss, Kobes a postupně si vytvořila slušný náskok. Jejich souboj o prvenství se rozhodl v šestém z osmi okruhů. Rauchfuss zaútočil a Kobes nedokázal reagovat.

„Člověk by řekl, že když se Marek věnuje maratonu, nebude v cross country tak dobrý, ale jel skvěle. Výborně zvládal i sjezdy. Vlastně mi v závěru odjel po sjezdovce, i když to byla trochu i moje chyba. Zamkl jsem si vidlici, a to pak asi rozhodlo,“ říkal s výsledkem i tak spokojený Kobes.

Mimo jiné uhájil druhé místo v průběžném pořadí poháru v závěsu za vedoucím Zatloukalem.

Souboj juniorek při neúčasti favorizované Simony Spěšné z Plzně (ve stejném termínu byla druhá v závodě Světové juniorské série v Polsku) ovládla Karla Nováková (Kulhavý Cycling Team). Pátá skončila Adéla Foltýnová z Bike Clubu Město Touškov.

V kategorii Masters (jezdci nad 35 let) dojel čtvrtý Libor Morgenstein z Tachova (Kolofix – Reclino) před Lubošem Jedličkou z plzeňské MS Bike Academy.