Přesto si na Boleváku dalo dostaveníčko téměř devět desítek otužilců z celé České republiky, aby bojovali o body v dalším závodě seriálu do Českého poháru v zimním plavání.

V závodě Slavnost slunovratu, který se v Plzni uskutečnil už po devětatřicáté, se plavalo na tratích od sta do tisíce metrů.
V Plzni nechyběli na startu přední čeští zimní plavci. Mezi startující byli například i dva přemožitelé kanálu La Manche – Petr Mihola (Fides Brno) a Richard Haan (I. PKO Praha), sólista opery Národního divadla v Praze.

Otužilci na Boleváku

Plavalo se poblíž pláže Ostende. Na začátku týdne, kdy doznívaly silné mrazy, tady vyřezali členové pořádajícího Klubu sportovních otužilců Plzeň v ledu bazén o rozměrech 10x30 m. Díky tomuto zásahu a následnému oteplení ve druhé polovině týdne led v těsné blízkosti bazénu roztál a mohlo se plavat i na nejdelší trati tisíc metrů - v bazénu by maximem byla trať na 750 metrů.

Na královské trati jednoho kilometru dominovala Renata Nováková (SC PA Pardubice). Časem 12:03 minuty byla nejrychlejší nejen mezi ženami, ale i z celého šestadvacetičlenného startovního pole.

Mezi muži dosáhl nejrychlejšího času 12:24 Michal Slanina (Fides Brno). Jediným startujícím z domácího KSO Plzeň byl na kilometru Jan Šůcha, který doplaval na dvanáctém místě (15:22).

Nejlépe z plavců KSO Plzeň si vedli Eva Krupičková, která byla první na trati 250 metrů za 4:38 minuty. Stejnou trať mezi muži vyhrál její oddílový kolega František Bouda (3:55).

Medaile si při slavnostním vyhlášení pověsili na krk také další členové KSO Plzeň – stříbro na pětistovce Milan Čečil (10:02), bronz Monika Anděla Šindelářová (10:54) a další bronz pak na trati 250 metrů Štěpánka Stradějová (5:39).

Soutěž družstev O pohár primátora Plzně vyhráli otužilci I. PKO Praha. Domácí KSO Plzeň skončil z patnácti oddílů na pěkném pátém místě.

„Mám radost z toho, že se nám devětatřicátý ročník Slavnosti slunovratu vydařil, svědčí o tom pozitivní ohlasy z řad účastníků, kteří se v Plzni cítili dobře. Potěšilo mě, že někteří reprezentanti zamířili do Plzně rovnou z estonského Talinu z dějiště mistrovství světa v zimní plavání,“ uvedl náčelník KSO Plzeň Pavel Vituj, který ve svých dvaasedmdesáti letech doplaval na trati 250 metrů na desátém místě.