První závod proběhl ve slovenském Senci nedaleko Bratislavy. Na akci se sjelo 142 plavců a plavkyň. Plavalo se v bývalém štěrkovém lomu a v stávajícím rekreačním areálu Slunečná jezera. Voda byla průzračná, měla teplotu 7,8 °C a vzduch 8 °C, přičemž mírně pršelo.

Plavalo se na tratích od 50 do 1000 metrů. Plzeňský klub sportovních otužilců v Bratislavě reprezentovali Jan Šůcha, Milan Čečil a Veronika Šůchová. „Bohužel se nám nepodařilo získat dostatečný počet bodů a udržet tak sedmé místo v celkovém pořadí Českého poháru,“ smutnil Jan Šůcha z KSO Plzeň.

Ve čtyřiadvacátém dílu seriálu Českého poháru v zimním plavání bojovali otužilci KSO Plzeň na Brodském rampouchu. První ročník závodu se uskutečnil na rybníku Brodský u Červeného Kostelce v okrese Náchod. Závod připravil otužilecký klub Náchodští Tygři.

Plavalo se za jarního počasí (teplota vzduchu byla 15 °C a vody 9 °C). Na závod se sjeli plavci z různých koutů republiky i ze zahraničí. Celkem se jich do vod Brodského ponořilo 122.

Plavalo se na tradičních tratích od 100 do 1000 metrů. Barvy KSO Plzeň hájili Jan Šůcha, Petr Vaniš a Milan Čečil (všichni na trati 1000 metrů), Eva Krupičková (750 metrů) a nestor otužilců a náčelník KSO Plzeň Pavel Vituj na trati 250 metrů.

„I přes velikou snahu jsme nedokázali předehnat našeho největšího letošního soupeře, Plavecký klub Zábřeh, s kterým bojujeme o sedmé místo. I tak patří patří všem velký dík za snahu,“ uvedl Jan Šůcha.