Dnes totiž Západočeši přivítají v duelu 19. kola Mattoni NBL mistrovský Nymburk, favorita favoritů, účastníka nejen nejvyšší domácí soutěže, ale i evropských pohárových klání.

I proto Plzeňané už včera trénovali. A snažili se mj. zapomenout na páteční neúspěch 75:83 v Chomutově. „Sehráli jsme čtyřiatřicet minut naprosto vyrovnaný zápas,“ hodnotil plzeňský trenér Dominik Feštr. „Domácí táhli zejména Löwery se Staňkem, které jsme bohužel nedokázali ubránit,“ uvedl.

Lokomotivu, která první čtvrtinu prohrála o čtyři body, ale v dalších dvou vždy po jednom bodíku z manka umazala, brzdily brzké osobní chyby klíčových mužů. „Už ve druhé desetiminutovce je nasbírali Toth, Kovanda a Kozlík. Pak už jsme sestavu spíš lepili,“ povzdechl si Feštr.

„V klíčovém momentu navíc přeci jen přišly naše chyby a soupeř už nám nedovolil vývoj otočit. V rámci možností jsme ale podali slušný výkon a svým svěřencům mohu jen těžko co vyčítat. Pozitivní skutečností byl fakt, že v zápase hned pět našich hráčů překročilo desetibodovou hranici, což už se nám dlouho nepodařilo,“ dodal kouč.

Nyní je už ovšem na pořadu jiný sok.

„Bude to samozřejmě velmi těžký zápas. Nymburk je evropský tým, proti kterému nastoupíme s mladíky a hráči, kteří chodí do práce. Ale chtěl bych, aby na našem výkonu byl vidět vzestup herní pohody,“ pravil Feštr.

Odpověď na otázku, kdo bude Lokomotivě proti obhájci titulu chybět v sestavě, dají až okamžiky těsně před utkáním. Jistá je absence Kamila Říhy (zápal plic).

V návrat na palubovku po zranění achilovky ovšem už doufá Pavel Frána.

„Při léčení se vyskytly určité komplikace. Ale byl bych rád, kdyby před sobotním duelem v Opavě alespoň část utkání proti Nymburku Frána zvládl,“ přeje si Feštr.

Nejistota je i ohledně Marka Kozlíka. Ten totiž nedohrál klání v Chomutově.

„Srazil jsem se se soupeřem koleno na koleno. Po takovém střetu bývá jeden hráč v pohodě, druhý to odnese. Já byl bohužel ten druhý případ. Ale doufám, že bude možné, abych s Nymburkem nastoupil,“ říkal v pátek po utkání.