Pro DHC Plzeň půjde o první sezonu mezi elitou. „Myslím si, že jsme na zápas se Slavií připravené. Od prvního srpna jsme absolvovaly přípravu ve dvoufázových trénincích. Měly jsme několik přátelských utkání. Na první domácí zápas v nejvyšší soutěži se těšíme, ale zároveň se trošku obáváme a cítíme nervozitu,“ uvedla spojka DHC Plzeň Veronika Mudrová.

Přípravné zápasy podle Mudrové ukázaly, že kádr DHC není tak slabý, jak by se mohlo leckomu zdát. „Máme nějaké posily. Myslím si, že jsme se i sehrály a ukázaly, že na některé týmy nejvyšší soutěže máme,“ je přesvědčena házenkářka plzeňského DHC.

Za pražskou Slavii hraje Veronika Galušková, neteř trenérky DHC Plzeň Jany Galuškové, sestřenice Lindy a sestra Dominiky Galuškové – házenkářek DHC. „Proto očekávám rivalitu a takové zvláštní utkání. Navíc mezi oběma týmy proběhla výměna pár hráček,“ uvedla Veronika Mudrová s tím, že s Veronikou Galuškovou je občas v kontaktu.

V čem je pražská Slavia nebezpečná? „Jsou to vicemistryně. Takže to bude pro nás těžký zápas,“ řekla klíčová házenkářka DHC.

Ilustrační foto
V Dýšině padlo čtrnáct gólů

Zatímco některé hráčky DHC Plzeň si v minulosti v různých klubech vyzkoušely nejvyšší házenkářskou soutěž žen, tak Veroniku Mudrovou ve středu čeká premiéra. „Trošku jsem z toho nervózní, protože na MOL ligu se chodí dívat více diváků než na první ligu. Zároveň se ale těším, protože zažiju něco nového a nasbírám další zkušenosti,“ popsala Mudrová.

„Na úvod by možná bylo lepší hrát s nějakým přijatelnějším soupeřem, ale na druhou stranu si odbudeme to těžší hned na začátku a pak už to pro nás bude třeba snazší s jinými soupeři,“ dodala Veronika Mudrová.

Jaké budou ambice DHC Plzeň v MOL lize? „Naším cílem je deváté místo. Chceme hrát přitažlivou, moderní, rychlou házenou s maximálním nasazením,“ prozradil asistent trenérky Tomáš Jiskra na webu házenkářského svazu.

Udržet nejvyšší soutěž mají pomoci posily Eva Svobodová, Lucie Líbalová, Tereza Holečková, Dominika Bullová, Markéta Mácalová, Karolína Pejšková nebo Vendula Šelaisová.

Kapitán Plzeňanů Ondřej Benedikt (v zeleném) se na výhře 5:2 nad Karvinou podílel asistencí hned u čtyř branek.
Hokejbalisté zahájili dvěma výhrami