Mezi téměř devatenácti stovkami turistů se totiž objevila i patronka projektu České unie sportu (ČUS) Sportuj s námi, dvojnásobná olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Atletka absolvovala desetikilometrovou pěší trasu.

„Barbora Špotáková si vybrala trasu, která vedla na rozhlednu nad Třemošnou. Lidé byli z její účasti nesmírně nadšení, my jsme se naopak trochu báli, že ani neodstartuje, protože za ní přicházely neustále davy zájemců o společnou fotografii. Stejně velký zájem se pak opakoval i v cíli. Sama Bára se bavila a akce se jí líbila,“ popsal poprask kolem oštěpařky Petr Kule z pořádajícího Klubu českých turistů TJ Tatran Třemošná.

Účastníci pochodu si mohli vybrat z šesti pěších tras – na 50 kilometrů, 36 km, 25 km, 15 km, 10 km a 4 km. Ke zdolání byly i tratě pro cyklisty po silnici – na 67 km a 38 km – a také v terénu, kde byly na výběr vzdálenosti na 63 km, 41 km a 17 km. Nejvíce účastníků se rozhodlo absolvovat desetikilometrový pochod.

K pochodu přírodou na sever od Plzně se nechalo zlákat 1837 lidí. „Všechno vyšlo skvěle a jsem spokojený i s počtem účastníků, pokud přihlédneme k tomu, že to před pochodem vypadalo s počasím všelijak,“ řekl po akci Petr Kule.