„Ta cena je především pro moji manželku za léta, co nejsem doma," pousmál se oslavenec, jenž má ve „svých" Nýřanech v hledáčku fotbal a hlavně stolní tenis.

A skloubit rodinné a sportovní povinnosti spolu s profesí zámečníka ve Škodě power je časově téměř nesplnitelná kombinace.

„Hlavně přes zimu je volných víkendů málo. Buď je práce, nebo ping-pong," uvedl předseda svazu stolního tenisu Plzeň-sever, který se navíc v mateřském Diossu Nýřany věnuje mládeži.

V současné době si velmi považuje úspěchů mladých nýřanských nadějí.

„Povedlo se nám vychovat generaci tří čtyř velmi dobrých kluků. Ti teď končí v dorostu, ale už od žáků sbírají úspěchy," připomněl Niedermayer. „Nemáme žádné sportovní středisko, přitom se Zdeněk Makoň na domácím šampionátu dostal mezi šestnáct nejlepších. A i letos se chystáme na mistrovství republiky družstev," podtrhl.

Významný úspěch jeho osobní kariéry je osm let starý. „Tehdy se konal domácí šampionát v Plzni a z pozice náhradníka jsem se dostal do kvalifikace," pravil.

Niedermayera těší poměrně značný zájem mladých o sport, chybí mu však u nich větší zápal a vůle.

„Dětí chodí za sportem relativně dost. Ale je v nich málo ctižádosti, chuť něco dokázat. Oni se přijdou vyblbnout, ale takoví, kteří opravdu chtějí uspět, se hledají těžko," posteskl si.

Podobné starosti jej trápí i coby předsedu okresního svazu. „Ve srovnání celého bývalého západočeského kraje je na tom náš okres v počtu družstev relativně dobře. Ale týmy postupně ubývají, chybí mladí hráči a hlavně ti, co jsou s nimi ochotni pracovat. Občas se povede, že děti vede nějaký rodič, ale je to spíše náhodné," pravil Ondřej Niedermayer.