Což znovu ukázalo mistrovství České republiky dospělých a dorostu v Novém Městě na Moravě. Ve třech dnech si borci plzeňského klubu vybojovali osm cenných kovů.

Hned tři medaile, dvě zlaté a jedno stříbro, získala česká reprezentantka Kateřina Razýmová. Podle očekávání.

Vždyť svěřenkyně a manželka trenéra Vladimíra Razýma mladšího končí v závodech Světového poháru v elitní desítce.

Na šampionátu se však prosadili i její následovníci z tréninkové skupiny, kterou vede právě Vladimír Razým mladší (bratr bývalého reprezentanta Aleše).

PŘIHRÁVKY. Trenér fotbalistů Viktorie Plzeň vyžaduje práci s balonem na jeden dotyk. Záložník Pavel Bucha během tréninkového cvičení zaměřeném na přihrávky na kratší vzdálenost. Samozřejmostí jsou vesty GPS systému Catapult. 
Video i počítačová data. Hlavní je však fotbal

V úvodním sprintu získal Sport Club čtyři medaile. Nejcennější zlatou si vybojoval mezi staršími dorostenci Ondřej Zuna.

Byla hodně třpytivá.

„Ondra vyhrál všechny rozjížďky, ve finále dominoval a nejlepší borce své kategorie jasně porazil,“ hodnotil výkon mladého šampiona Jakub Novák, předseda klubu a na šampionátu člen servisního týmu.

Navíc těsně čtvrtý skončil Zunův týmový kolega Martin Kočandrle. Jeho chvíle ve Vysočina Areně ale měly ještě přijít.

K tomu plzeňským lyžařům na sprinterských tratích cinklo třikrát stříbro.

Kromě Razýmové si druhou příčku vyběhli juniorka Adéla Nováková a mezi muži Luděk Šeller.

„Luděk se postupně zlepšoval a ve finále jeho výkon gradoval. Do cílové rovinky vbíhal před hlavním favoritem Michalem Novákem z Dukly Liberec, který ho však ve finiši těsně předstihl,“ popisoval finálový souboj Jakub Novák.

Chválil i výkon Novákové.

Devatenáctiletá Jihočeška v minulé sezoně ještě závodila za Ski klub Šumava Vimperk, ale loni začala studovat na Západočeské univerzitě v Plzni a přestoupila do Sport Clubu.

„Adéla potvrdila, že patří k nejlepším u nás, a svými výkony si řekla o nominaci na juniorské mistrovství světa,“ říkal klubový šéf.

Souboj juniorek byl vložen do závodu žen. Nováková se probojovala do finále A, skončila v něm šestá, ale ve své kategorie nestačila jen na Barboru Antošovou z Jablonce.

Po medaili sahala Nováková také v závodě volnou technikou. Nakonec však doběhla těsně čtvrtá, aby si vše vynahradila v závěrečné klasice s hromadným startem.

Adrián Guľa
Beauguel dal dva góly?, žertoval trenér Guľa. Krmenčíka nahradíme

„Od druhého kola se dostala do správného tempa a drala se stále dopředu,“ říkal Jakub Novák.

V absolutním pořadí s ženami dojela Nováková sedmá, mezi juniorkami byla čtvrtá, ale před ní byly dvě estonské závodnice, takže na stupních vítězů si Adéla převzala české stříbro.

Čtvrtou juniorkou v cíli byla její týmová kolegyně Barbora Beroušková. mladší sestra šampionky Razýmové.

Titul vicemistra si v hromadném závodě klasicky na 10 km vybojoval i Kočandrle. Za vítězem Mathiasem Vackem zaostal jen o půl minuty.

Čtvrtá stejně jako v úvodním sprintu skončila v klasice starší dorostenka Petra Vitáková. „Zajela životní výsledky. Třeba na klasice se na dosah medaile propracovala z poslední startovací pozice,“ ocenil Jakub Novák.

Sport Club na šampionátu reprezentovalo 14 závodníků. V konkurenci týmů z domácích lyžařských středisek se výprava neztratila počtem účastníků ani výsledky.

Běžci z Plzně těžili ze své formy, ale i perfektního servisu.

„Bylo teplo, v sobotu občas pršelo, v neděli ráno rozměklý sníh zase zmrzl, takže se tratě musely znovu upravovat, přesto měli závodníci dobré lyže. Jely super z kopce a zároveň solidně stoupaly,“ ocenil Jakub Novák práci mazacího týmu.

Přehled úspěchů Sport Clubu Plzeň na mistrovství ČR 2020: sprint – zlato: Ondřej Zuna (st. dorost). Stříbro: Kateřina Razýmová (ženy), Luděk Šeller (muži), Adéla Nováková (juniorky). 4. místo: Petra Vitáková, Martin Kočandrle (oba st. dorost)

Závod volně s intervalovým startem – zlato: Kateřina Razýmová. 4. místo: Adéla Nováková

Závod klasicky s hromadným startem – zlato: Kateřina Razýmová. Stříbro: Adéla Nováková. Martin Kočandrle.

4. místo: Petra Vitáková, Barbora Beroušková (juniorky).