Poruba sice měla po celý první poločas gólově navrch, ale nedokázala se odpoutat na větší rozdíl než tří branek, který jí však nevydržel dlouho. Do šaten tak Plzeňanky odcházely pouze s jednobrankovou ztrátou (11:12).

Po změně stran fungoval podobný scénář až do 44. minuty, kdy hostující házenkářky zvýšily náskok na čtyři góly – 13:17. Tím se Porubě podařilo zlomit odpor houževnatého protivníka. Od té doby favorizované Ostravanky navyšovaly vedení, v 57. minutě DHC Plzeň ztrácel už devět branek – 15:24. Na konečných 16:24 skórovala Bušauerová.

Plzeňskému družstvu ve druhé půli odešel útok a nastřílelo pouze pět gólů. Projevila se tak absence Oravcové, Franzové i Holečkové.

Zápasem s Porubou DHC Plzeň završil první polovinu soutěže. Nováčkovi patří deváté místo, když v tabulce má za sebou Písek a slovenské duo Prešov a Bánovce nad Bebravou. V neděli hraje DHC Plzeň v Praze se Slavií.

DHC Plzeň - Sokol Poruba 16:24

Poločas: 11:12. ŽK: 4:2. Vyloučení: 7:4. Sedmimetrové hody: 5/2:2/2. Diváci: 121.

Sestava a branky Plzně: Mácalová, Šibrová, Jiskrová – Kepková 1, Líbalová 1, Šmrhová, Bušauerová 3/2, Mudrová 3, Pejšková 2, L. Galušková 4, D. Galušková, Poslední, Svobodová 1, Drozdová 1, Ferencová, Nosková.