„Bohužel jsme odjížděli v nekompletní sestavě bez několika klíčových hráčů. K tomu se přidaly nemoci a pracovní vytížení. Vzal jsem dva dorostence a dostali šanci i ti hráči, kteří nejsou obvykle tolik využívaní,“ popisuje trenér Lokomotivy Erik Eisman.

Z opor plzeňskému týmu chyběli například Honomichl, Kovanda či Partyngl, který má zlomenou klíční kost a bude chybět minimálně do konce ledna.
Střelecky se dařilo především plzeňskému Janu Zemanovi, který si připsal krásných 23 bodů. I přes porážku drží Lokomotiva v tabulce nadějné čtvrté místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí jihlavský celek BC Vysočina.

„Do poločasu jsme hráli vyrovnané utkání. Zlomila nás třetí čtvrtina. Soupeř si mohl dovolit větší rotaci sestavy, tím nás unavil. To se projevilo na koncentrovanosti, přihrávkách i v obraně. Vzhledem k naší sestavě je výsledek přijatelný,“ sděluje Eisman.

Příští zápas čeká plzeňské basketbalisty až v novém kalendářním roce, 7. ledna se představí v dohrávce 5. kola v Písku, kde vyzvou tamní Sokol.

I. liga mužů: USK Praha B – BK Lokomotiva Plzeň 78:66 (23:18, 43:35, 57:46)