V úterý zkompletuje úvodní kolo zápas jediného zástupce západních Čech v nejvyšší soutěži – na palubovce pražské Sparty se představí celek SK Interobal Plzeň.

Sparta v létě takřka kompletně obměnila kádr. Většinu týmu tvoří v minulé sezoně ještě hráči Benaga. Hned čtyři jména z loňské Sparty už hájí barvy Interobalu.

Plzeňský tým v létě lehce obměnil kádr, z opor odešli pouze Stejskal a gólman Kubíček, kterého nahradil talentovaný Bartůněk ze Slavie Praha. Z hostování v Benagu se vrátil Tomáš Vnuk, který by měl patřit k oporám Interobalu. Z Plzně přitom neodcházel v nejlepším, mluvilo se o sporech s trenérem Kučerou. „Myslím, že obě strany k tomu přistoupily správně a funguje to. Z mé strany mohu říci ideálně,“ říká na adresu

Vnuka jeden z dvojice trenérů Petr Kučera.

Na lavičce Kučeru doplnil bývalý kouč Sparty David Frič, oba vystupují jako rovnocenní trenéři. Friče z hlavního města do Plzně doprovodili také dva hráči, talentovaný Jan Křemen a legenda českého futsalu Zdeněk Sláma, rodák z Františkových Lázní. Čtvrtým exsparťanem je zkušený gólman Mario Vozár, který v týmu Interobalu působí jako trenér brankářů.

Úterní utkání v Praze se Spartou, která patří vedle Chrudimi k největším favoritům soutěže, vysílá přímým přenosem ČT sport. Zápas začíná ve 20.30 hodin. Ani Interobal se ale netají vysokými ambicemi – do tří let by rád slavil titul, pro tuto sezonu je cílem historicky první postup do semifinále.

V pátek do sportovní haly na Slovanech přijedou Litoměřice, které si v úvodním kole doma poradily s Teplicemi poměrem 5:1. „Soupeř bude letos patřit ke spolufavoritům soutěže. Přes léto opět kvalitně posílil, a to jak z Čech, tak hlavně brazilskými hráči, kterých má aktuálně asi pět. V prvním kole splnili povinnost, takže přijedou určitě uvolnění. My budeme hrát v domácím prostředí na vítězství, takže zvu diváky do ochozů, protože nás čeká kvalitní podívaná,“ říká Kučera.

Futsalisté Interobalu by měli v této sezoně odehrát všechna domácí střetnutí v hale Lokomotivy na Slovanech. Důvody vysvětluje finanční ředitel klubu Radek Lobo. „Hala na Slavii byla letitým, tradičním působištěm Indossu Plzeň. Když my jsme přišli, nebyli jsme z toho prostředí úplně nadšení. Do té haly samozřejmě rádi chodíme, bude tam hrát naše béčko, vychází nám vstříc a máme tam velmi korektní vztahy.

Nicméně vzhledem k tomu, že chceme posunout klub malinko dál, tak hala na Lokomotivě je reprezentativnější. Je samozřejmě větší problém ji zaplnit tak, aby kulisa byla důstojná, ale na druhou stranu pro práci s partnery klubu, VIP prostoru, kam je pozveme, je rozhodně vhodnější, než byla hala Slavie,“ míní Radek Lobo.

Vladislav Janouškovec