Ten ještě v pátek startoval se svým majitelem Stanislavem Hakrem v nejnižší soutěži amatérské túry, kdy ve druhé fázi parkúru na výškách 100/110 centimetrů dvakrát chyboval a v neděli byl jedním z pouhých dvou koní, kteří dokázali překonat základní i finálové kolo s překážkami vysokými 150 centimetrů bez penalizace.

„Le Granda jsem jezdil na začátku letošní sezony, než jsem omarodil a následující tři měsíce nemohl závodit. Zhruba ve stejnou dobu si ho od nás koupil Stanislav Hakr, který s ním následně startoval v nižších soutěžích. Vzhledem k tomu, že jsem během závodní pauzy přišel o možnost startovat na koních jiných majitelů, požádal jsem pana Hakra, zda by mi Le Granda pro plzeňské závody nezapůjčil. Věděl jsem, že má sílu i zkušenosti takto obtížný parkúr překonat. To, že se mi s ním podaří vyhrát, jsem sám nečekal,“ prozradil Aleš Opatrný.

„Velká cena byla technicky náročná od začátku do konce, ale s tím jsem problém neměl. Ke konci parkúru jsem však cítil, že Le Grandovi dochází síly, ale naštěstí nechyboval,“ uvedl jezdec.

I po zisku 18 bodů do žebříčku Skokového poháru České pojišťovny sice zůstává stále na 3. místě průběžného pořadí, na druhého Jiřího Skřivana ztrácí ovšem pouhé čtyři body. „Při dalším kole budu za dva týdny ve Frenštátu pod Radhoštěm chybět, jelikož příští víkend startuji na mezinárodních závodech zařazených do Světového poháru ve slovenském Pezinku, a pak se již budeme plně připravovat na finálové závody Skokového poháru u nás v Hořovicích,“ dodal Aleš Opatrný.

Druhou dvojicí, která ani jednou ve Velké ceně Plzně nechybovala, byl Sergej Motygin s Coraggiem. Od prvního místa ho však dělily tři sekundy. I tak získal za druhé místo 15 bodů a v tuto chvíli se dělí s Ludvíkem Jandourkem o čtvrté místo Skokového poháru České pojišťovny. Ve Frenštátu pod Radhoštěm tak lze očekávat především boj o tuto čtvrtou finálovou pozici. „Účast ve Frenštátu jsem původně zvažoval, ale určitě budu o postup do finále bojovat,“ uvedl Sergej Motygin.

Třetí příčku ve Velké ceně obsadila Barbora Tomanová s Clarkem. O vítězství ji připravila až chyba na poslední překážce finálového parkúru.