Cink, který se před 29 lety narodil v Rokycanech, nadělil v cíli obhájci titulu Martinu Stoškovi téměř čtyři minuty a dva týdny po triumfu na mistrovství republiky v olympijském cross country si tak do své sbírky úspěchů připsal další cenný zářez. Na Ústeckoorlicku dojel třetí s odstupem rovných šesti minut loňský vicemistr světa v maratonu Kristián Hynek.

„Ani jsem nečekal, že bych mohl vyhrát. Neměl jsem najetou trať, což pro mě bylo asi lepší, protože jsem nebyl nervózní. Říkal jsem si, že to vyjde nebo ne. Celá trať byla těžká, nešlo si v podstatě nikde moc odpočinout, protože kluci – Kristián (Hynek) se Stóšou (Martin Stošek) – docela jeli,“ sdělil webu mtbs.cz nejlepší český biker posledních let, který se divákům představí také na nedělní Velké ceně Biggest, která se uskuteční ve Stupně na Rokycansku.

close Ondřej Cink slaví maratonský titul. Stošek bere stříbro. info Zdroj: mtbs/Jan Němec zoom_in

Těsně „pod bednou“ pak skončil držitel zlaté a stříbrné olympijské medaile Jaroslav Kulhavý, jenž před dvěma týdny vynechal kvůli zdravotním patáliím závod cross country v Peci pod Sněžkou. Na vítězného Cinka v sobotu ztratil téměř sedm a půl minuty. Mezi ženami uspěla Jana Czeczinkarová, která před týdnem vyhrála berounský závod v rámci seriálu Kolo pro život. Druhá skončila Štěpánová, třetí Pichlíková.

Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách www.mtbs.cz.