Oba se těšili velké přízni všech přítomných diváků i amatérských závodníků, kterých se sešlo opravdu požehnaně. A osobně také pozorně sledovali pokusy jednotlivých závodníků a některým i pomáhali radou.

Zatímco Jan Železný se této akce účastnil již počtvrté, čerstvá olympijská vítězka se zde objevila poprvé. „O tomto závodě mi řekl Honza a tvrdil, že je to tu vždy příjemné. Já jsem sice po náročné sezóně dost unavená, ale nakonec jsem se rozhodla přijet. Vím totiž, že když mi o nějaké akci řekne on, tak to nebude špatné,“ uvedla olympijská vítězka, která byla neustále středem pozornosti mnoha malých i velkých obdivovatelů.

Olympijští vítězové sledovali téměř celý závod, svou pozornost zaměřili hlavně na malé adepty sportu. „Je to paráda vidět házet oštěpem tolik dětí. Je mezi nimi řada pohybově nadaných talentů. Umí se k tomu postavit, i když někteří ještě neměli oštěp v ruce,“ chválil snahu těch nejmenších účastníků závodu Jan Železný. „Mezi dětmi člověk vždycky pookřeje, je hezké když vidíte s jakou chutí hází,“ přidala se Barbora Špotáková, která už včera nastoupila po náročné sezóně zaslouženou dovolenou.