Po dvaadvacátém místě v Egyptě a sedmém v Anglii skončil pátý. Být o příčku lepší, mohl už pomalu balit kufry na olympiádu do Pekingu. Na olympijském žebříčku by totiž přeskočil dalšího uchazeče o nominaci Libora Capaliniho.

„To teď ale vůbec neřeším, pro mě je důležité uspět na mistrovství světa, tam chci být co nejvýš,“ tvrdí sedmadvacetiletý závodník Pětibojařského sportovního centra Plzeň.

Závod v Kladně měl Michalík slibně rozjetý. „Vypadalo to, že to bude můj závod. Střelbu a šerm jsem vyhrál, plavání bylo dobré,“ vrací se k prvním třem disciplínám.

Před parkurem měl na ostatní soupeře obrovský náskok. „K jeho udržení mi stačila průměrná jízda, jenže já si vylosoval špatného koně. I když jsem věděl, co je zač, nezvládl jsem ho. Byla to i smůla,“ říká o čtvrté disciplíně.

I po ní sice vedl, ale do závěrečného běhu měl k dobru už jen dvě vteřiny. „Bylo za mnou pár dobrých běžců, takže s pátým místem jsem spokojený. Až na jezdectví to byl dobrý závod. Navíc mají moje výsledky stoupající tendenci, v předchozích sezonách to bylo spíš naopak,“ srovnává Michalík.

Teď má zhruba dva týdny na přípravu na světový šampionát v Budapešti . „To bude vrchol, doufám, že forma bude gradovat,“ věří plzeňský pětibojař.