Před týdnem mu vítězství uniklo až v závěru, teď se Jiří Nesveda dočkal satisfakce.
Spurter Sparty ovládl v Plzni Grand Prix Truhlářství Říha, když za zády nechal i svého přemožitele ze zahajovacího dějství Giant ligy Milana Kadlece.
Reprezentant v barvách Dukly skončil ve druhém díle až čtvrtý a přišel i o vedení v sérii. Do žlutého dresu lídra se tak příští středu opět v Plzni oblékne právě Nesveda.

„Chtěl jsem už konečně zlomit nevydařený start do sezony,“ říkal v cíli pětinásobný vítěz Giant ligy.
Kritérium přilákalo do areálu SKP Rapid tentokrát jen necelou stovku cyklistů. Před slušnou diváckou kulisou se odvíjel taktický boj tří týmů.
Dukla rozjížděla spurty pro lídra národního poháru Kadlece, tým Fanflash–Nutrixion tlačil Jana Klaboucha a Sparta pracovala pro Nesvedu.
Na Kadlecovi byla ale po famózním úvodu sezony znát přece jen únava, takže nejvíc byli v únicích vidět bratři Martin a Vojtěch Hačečtí.
Aktivitou hýřil i Nesveda, ačkoliv měl v nohou starty na náročných klasikách v Dánsku a v Kolíně nad Rýnem.

Zlomový okamžik nastal před polovinou klání. Hromadný pád vyřadil asi patnáct jezdců a rozdělil startovní pole. Výrazně se začal prosazovat Ondřej Pávek ve službách dánského týmu. Nechyběl v žádné akci, stejně jako mladý sparťan Tomáš Holub, kterému to nakonec vyneslo druhé místo před Klabouchem.
Jenže do posledního kola najel peloton znovu pohromadě, dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál Nesveda a radoval se z prvního vítězství v sezoně. „Bez pomoci kluků z týmu zvlášť v závěru bych to nedokázal,“ děkoval sparťan.

Ženám kralovala Klára Jandová (Comfort Plzeň) a souboj mužů nad čtyřicet let vyhrál Zdeněk Rubáš, sportovní ředitel AC Sparta.

GP Truhlářství Říha, výsledky (55 km, čas vítěze: 1:12.24 hod.): 1. Nesveda 30 b. 2. Holub 13 (oba AC Sparta), 3. Klabouch (Fanflash-Nutrixion) 11, 4. Kadlec 9, 5. M. Hačecký 8 (oba ASC Dukla Praha), 6. Okrouhlický (AC Sparta) 7.

Průběžné pořadí Giant ligy: 1. Nesveda 58 b., 2. Kadlec 54, 3. Klabouch 52.
RoadCycling.cz Cup juniorů: 1. Vývoda (Dukla Brno) 2 b., 2. Viktorin (CK Březová) 2, 3. Sojka (Dukla Brno). Sýkora sportswear Cup (ženy): 1. K. Jandová (Comfort Plzeň). NaCesty.cz Cup (jezdci nad 40let): 1. Rubáš (AC Sparta) 5 b., 2. Krummer (Slavia KV) 3, 3. Tobrman (Cyklo Bery) 1.
McDonald’s dětská Tour, vítězové 1. závodu: kadeti: Snášel (ZČE Plzeň), kadetky: Vališová (Author Team Stupno), st. žáci: Eibisch (ZČE Plzeň).