Posádka plzeňského EuroOil teamu Václav Pech – Petr Uhel (Ford Focus WRC) se jim předváděla ve skvělém světle, porážela i domácího Jana Kopeckého se Škodou Fabia Rally2 Evo.

Po prvních pěti rychlostkách na tom byli lépe o osm vteřin Plzeňané, kteří také s tímto mírným náskokem přijeli do třicetiminutového servisu ke kontrole vozu.

„A právě v servisu se objevil únik hydraulického oleje pod jedním z vysokotlakých ventilů,“ uvedl Václav Pech v tiskové zprávě po Rallye Bohemia. „Hydraulika na focusu ovládá řazení, ale především slouží pro aktivní diferenciál. Bez toho nejde jet ani trošku rychle,“ vysvětloval 44letý plzeňský jezdec.

GÓLOVÁ OSLAVA. Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z vedoucí branky Jakuba Brabce.
Fotbalisté Viktorie porazili v Rakousku ruskou Ufu, trefili se Brabec a Kopic

„Vypadalo to, že praskl pouze těsnící kroužek. Mechanici stačili díl vyměnit, systém odvzdušnit a vyzkoušet auto zvednuté na kozičkách, že vše funguje. Ale bohužel, při odjezdu ze servisu v tankovací zóně vytekl olej znovu a již bylo jisté, že dál pokračovat nemůžeme,“ popisoval obhájce mistrovského titulu důvod odstoupení ze závodu, který pak vyhrál jeho největší konkurent Jan Kopecký.

Přitom ventily hydrauliky se po Hustopečích rozhodl Pech preventivně vyměnit a v podstatě nový díl z anglického M-Sportu měl vydržet do konce sezony. „Ale neujel ani padesát kilometrů,“ nechápal smutný Pech.

„Odstoupení z takto rozjetého závodu mě neskutečně mrzí. O to víc, že jsme úspěšně překonali velice zrádné dopolední rychlostky, které po nočním dešti hodně klouzaly a ve vyhroceném tempu na nich bylo k jezdecké chybičce blízko,“ doplnil Václav Pech smutným hlasem.

Teď už mu nezbývá nic jiného než se připravit na příští závod, kterým bude poslední srpnový víkend slavná Barum Rallye, již tradičně započítávaná do seriálu mistrovství Evropy.