Teď Šetlíkova éra končí. Nepokračovat na lavičce Talentu se rozhodl sám. „Když jsem před deseti lety u týmu začínal, nepřemýšlel jsem o tak úspěšné éře. Chtěl jsem to dotáhnout k titulu a nakonec se z toho vyklubala tři zlata a jedno druhé místo,“ bilancoval Šetlík, kterého nahradí Michal Tonar st.

Můžete potvrdit informaci, že v Talentu budete vypomáhat s dorostem?
Žádali jsme o vznik Tréninkového centra mládeže, v němž jsem měl působit jako hlavní trenér a dohlížet na metodiku, práci a organizaci složek mladšího a staršího dorostu. Centrum jsme bohužel nedostali, takže jsem se zase vrátil k původnímu záměru, že si od házené rok odpočinu a pak se uvidí, co dál.

Jak se bude vzpomínat na právě skončenou sezonu, v níž jste získali dvě stříbra (Český pohár a extraliga)?
Těžko říct. Sezona byla hodně nevyrovnaná, protože jsme měli hodně zraněných hráčů. Nicméně i přesto jsme dokázali vyhrát základní část a došli jsme do finále. Myslím si, že budeme hodně vzpomínat na čtvrté finále v Praze, kde jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně, ale bohužel to nestačilo.Udělal byste teď s odstupem času před finále něco jinak?
Asi těžko. Ale ještě je hodně brzo hodnotit. Myslím si, že nějaké zásadní věci bych nezměnil. Škoda, že jsme nezvládli první utkání doma.

Chyběla ve finále adekvátní náhrada za Petra Linharta na pravé spojce?
Na pravé spojce jsme nastupovali hlavně s Milanem Ivančevem, který to zvládl velice slušně. Další alternativa byl Mitić, který se před finále zranil. Pepa Jonáš byl půl sezony zraněný a naskočil až na závěr, ale nebyl ještě rozehraný. Takže jsme měli trošku problémy s tímto postem. Nemyslím si ale, že by to byl ten rozhodující faktor.

Byla znát absence zraněného Petra Vinkelhöfera?
Nejvíc byla znát v obraně. Petr brání na špici velmi dobře. Z hráčů, kteří tam nastupují, je nejdůraznější a má s tímto postem nejvíc zkušeností.

Do čtvrtého zápasu ve finále jste přesunul Milana Škvařila do obrany. Proč?
Milanovi se nepovedlo třetí utkání. Dělal hodně technických chyb a scházel mu pohyb v postupném útoku. To jsme se snažili změnit tím, že se první poločas bude soustředit na obranu a vyrážet do rychlého útoku. Chtěli jsme využít jeho tahu na bránu. Počítal jsem s tím, že po půli půjde i do útoku.

Mrzí víc druhé místo v Českém poháru nebo v extralize?
Větší váhu dáváme extralize, takže druhé místo v extralize určitě mrzí víc.

Na podzim se nepovedlo postoupit přes Kolding v předkole evropského poháru.
V něm to bylo těžší i vzhledem ke zraněním. Chyběl Milan Škvařil. V poháru je rozhodující los a my jsme dostali těžkého soupeře. Chtěli jsme dál, ale vzhledem k síle soupeře to dopadlo tak, jak to dopadlo.