Reprezentantka Dukly Plzeň Nikola Mazurová kralovala na mistrovství České republiky a na evropském šampionátu ve Finsku vystřílela hned dvě stříbrné medaile.

Usměvavá rodačka z Doudleb nad Orlicí navázala na loňský úspěch oddílového kolegy Dubového a stala se nejlepší juniorkou města Plzně. „Jsem moc ráda, že touto cestou dáváme o sportovní střelbě trošku vědět," kvituje Nikola Mazurová.

Čekala jste, že byste mohla ocenění získat?
Věřila jsem, že bych se mohla vejít do první trojky. Za prvenství jsem moc ráda.

Jak jste si galavečer užila?
Atmosféra byla příjemná. Párkrát jsme už na podobné události byli, třeba na vyhlášení sportovce Dukly.

Loni stejnou kategorii vyhrál váš klubový kolega Dubový, letos jste soupeře z jiných sportů zastínila vy. Co tomu říkáte?
O sportovní střelbě se málo mluví, přestože máme vynikající závodnice, vezměte si třeba Katku Emmons nebo Adélu Sýkorovou. Je super, že touto cestu dáváme o střílení trošku vědět.

Který výsledek z velice vydařené sezony byste vyzdvihla?
Určitě stříbro z individuálního závodu na mistrovství Evropy ve Finsku.

A jaké jsou vaše plány pro nejbližší měsíce?
Příští týden vyrážíme na mezinárodní závody do Mnichova, jedná se o první přípravný test na letní sezonu. Následovat budou dva světové poháry, v Mnichově a Granadě, vrcholem pak bude mistrovství Evropy v Chorvatsku.

Jak se na závody připravujete?
To je individuální. Před velkým závodem zintenzivním přípravu, obvykle absolvujeme dvoufázové tréninky, jinak v sezoně trénuji třikrát v týdnu.

A formu ladíte v Plzni?
Pocházím z východních Čech, takže trénuji doma, sem jezdím jenom na větší závody. Plzeň je nicméně krásné město, navíc střelnice v Lobzích je nejlepší v republice. Ale doma je doma (směje se).