K zápasu jsme nastupovali s respektem, protože postavení v tabulce úplně nevypovídá o rozpoložení soupeře, který měl před utkáním jednu výhru a šest porážek, ale tři zápasy dostali do prodloužení. Věděli jsme tedy, že nás nečeká lehké utkání a rozsáhlou marodku jsme doplnili kluky z naši akademie," vysvětloval trenér Lokomotivy Jaroslav Lejsek.

Plzeňané vstoupili do zápasu aktivně a podařilo se jim dostat do vedení. Následně sice se Polabí zvedlo a na chvíli se dostáhlo, závěr první půle ale patřil domácím, kteří vedli 56:44.

Semifinále poháru Interobal Plzeň - Slavia Praha 4:1, 14. listopadu 2023.
Interobal postoupil do finále poháru. Zápas se Slavií byl bojovný, řekl Vnuk

„První čtvrtina se z naší strany vyvíjela velice dobře, hlavně díky střelba navrátilce do sestavy Martina Davida. Po timeoutu hostujíciho trenéra jsme ale absolutně polevili v koncentraci a nechali soupeře dotáhnout. Náš soupeř dával těžké střely, ale i tak jsme vedli o přestávce o 12 bodů," pokračoval plzeňský kormidelník.

Po pauze už na palubovce vládli pouze basketbalisté Lokomotivy, kteří si došli v poklidu pro vysoké vítězství.

V poločase jsme si museli vyjasnit hlavně obrany doskok, který se v úvodu třetí čtvrtiny zlepšil a my jsme tak mohli vybíhat do rychlého protiútoku a třetí čtvrtku jsme uhráli 24:6. Poslední část se tak dohrávala a naši mladí tak získali cenné zkušenosti," potěšilo Lejska.

Další utkání odehraje Plzeň v pátek ve státní svátek, kdy se představí od 19 hodin na hřišti předposledního Chomutova. 

Lokomotiva Plzeň - Basketbal Polabí 106:64
Čtvrtiny: 26:20, 30:24, 24:6, 26:14. Sestava a body Plzně: David 21, Novák 5, Honomichl 15, Winter 3, Kojzar 16, Poláček 10, Mach 14, Sůva 5, Baselides 2, Paidar 8, Froněk 0, Jirák 7.

První liga skupina západ - tabulkaPrvní liga skupina západ - tabulkaZdroj: Deník/Dominik Rejthar

1. liga florbalistů: FbC Plzeň (na snímku hráči v modrých dresech) - FbC Respect Hradec Králové 3:5.
FOTO, VIDEO: Trápení pokračuje. Plzeňané podlehli i Hradci a jsou předposlední