Jde o obnovenou premiéru tradičního Zámečku, což byl jarní kros, který se v Radčicích konal od roku 1982. Jenže covid a poté dostavba západního okruhu vystavila závodu stopku. Nyní se běh po pauze vrací – na opačné straně Radčic, pod jiným názvem a na nové trati.

„Zázemí závodu a místo prezence účastníků bude v Kyjově u kapličky asi čtyři sta metrů od obce. Pro hlavní závody bude připraven tříkilometrový okruh, juniorky a ženy běží šest kilometrů, junioři, muži a veteráni ještě o tři kilometry víc,“ říká Zdeněk Švarc z TJ Radčice, která závod pořádá spolu s TK JASO Plzeň.

Běhání v Kyjově zahájí v 16.30 hodin benjamínci, tříleté a mladší děti, a po nich následují další kategorie. Ženy startují v 17.10 hodin, muži vyběhnou v 17.45.

„Přihlásit se předem je možné ještě ve středu do 12 hodin na www.4timing.cz, poté už jen na místě,“ připomíná Zdeněk Švarc.

Na závod se chystají borci, kteří pravidelně běhali Zámeček, jako nestor Petr Janový (ročník 1945), jejich následovníci, mj. Skalský mladší, nebo celé rodiny. Jako třeba Adamovi, táta Marek, předseda představenstva holdingu G-Team, a synové Max a Samuel.

„Firma G-Team podporovala kros v Radčicích mnoho ročníků a chceme v tom pokračovat. Věříme, že to pomůže motivovat lidi nejen uvnitř firmy k aktivnímu a zdravému životnímu stylu,“ říká Marek Adam. Sám se ve volném čase věnuje triatlonu a k tomu běh patří. „Jde o můj první závod v sezoně, což je skvělá příležitost zjistit, jak na tom po zimě jsem,“ říká s úsměvem Marek Adam. „Víc se ale těším na atmosféru a příležitost zaběhat si s přáteli a sdílet společné zážitky,“ dodává.

Ondřej Cink slaví další domácí vítězství ve Stupně.
Ve Stupně šlo o Paříž. Cink vyšlehal soupeře, výhra doma ho dojala

Časový program:

16.30: benjamínci 40 metrů

16.40: přípravka, kluci, holky 200 m

16.50: nejml. žáci, žačky I a II 800 m

17.00: ml. a st žáci, žačky 1600 m

17.10: dorci, dorky 3000 m,

juniorky, ženy 6000 m

17.45: junioři, muži, veteráni 9000 m