Sobotní úvodní duel série hrané na tři vítězství ovládl v hale Eden v Praze Talent 23:22, nedělní odveta skončila 25:21 ve prospěch domácí Dukly.

První zápas nabídl tisícovce fanoušků napínavou podívanou až do samotného závěru. V 57. minutě snížili Pražané na 20:21 a dvě minuty před koncem základní hrací doby platil stav 22:21 pro Plzeň.

Další drama ale odmítl hostující Jakub Šindelář, který z prostoru pivota zužitkoval parádní přihrávku Milana Škvařila a zvýšil vedení svého týmu na 23:21. Kotrčovo snížení přišlo až pět sekund před koncem utkání a bylo jasné, že první bod v sérii získá Talent.

„Udělali jsme spoustu chyb v přihrávkách a moc se nám nedařil ani postupný útok. Soupeř podal velmi koncentrovaný výkon, takže jsme za tuto výhru rádi," přiznal po vítězném duelu kouč plzeňského týmu Martin Šetlík.

Také odveta se zpočátku vyvíjela lépe pro Talent, který v 19. minutě vedl 7:4. Potom ovšem převzali otěže utkání domácí a první poločas vyhráli 11:8.

Ve 34. minutě snížila Plzeň na 10:11, ale zbytek zápasu už patřil Dukle. Ta si ve 45. minutě vytvořila náskok 18:13, s přehledem dovedla utkání do vítězství 25:21 a srovnala sérii na 1:1.

„Měli jsme udržet naše vedení ze začátku zápasu. Měli jsme tam spoustu šancí a sedmimetrových hodů, které jsme bohužel neproměnili. To možná rozhodlo. Dneska nám prostě v útoku něco scházelo," přiznal po včerejší odvetě kouč úřadujícího mistra Martin Šetlík.

Finálová série bude nyní pokračovat dvěma zápasy v plzeňské Městské sportovní hale. První duel se hraje v sobotu od 17 hodin, nedělní utkání začne v 18.15 hodin.

Extraliga mužů – finále
1. zápas: HC Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 22:23 (12:11). Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2:2/1. Vyloučení: 3:3. ČK: 0:1 (43. Šafránek přímá). Diváci: 1000.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Šimůnek, Sviták 1, Kývala 4, Březina 1, Bednář, Kotrč 5, Reichl 2, Mubenzem 2, Chmelík, Syřínek 3, Hlavatý, Brabec, Čurda 1/1, Kastner 3. Trenér: Jan Josef.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Fořt 1, Jonáš, Linhart 5, Šafránek, M. Škvařil 6, J. Blecha 2, Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar 3, Poloz 4/1, J. Škvařil, J. Strýc, Šindelář 2. Trenér: Martin Šetlík.

2. zápas: Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 25:21 (11:8). Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 7/4:5/3. Vyloučení: 5:8. Diváci: 500. Stav série: 1:1.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Šimůnek 3, Sviták 5/2, Kývala 2, Březina, Bednář, Kotrč 4, Reichl 1, Mubenzem 1, Chmelík, Syřínek 4, Hlavatý, Brabec, Čurda 2/1, Kastner 3/1. Trenér: Jan Josef.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Fořt, Jonáš 1, Linhart 1, Šafránek, M. Škvařil 7, J. Blecha 2/1, Ivančev 1, J. Tonar, Vinkelhöfer 1, M. Tonar 4/2, Poloz 1, J. Škvařil, J. Strýc 3, Šindelář. Trenér: Martin Šetlík.