Západočeši brzy vedli 2:0, ale Karviná skóre otočila a v 11. minutě to bylo 3:6. Talent ztrácel tři góly ještě dvakrát 4:7 a 9:12. Jenže díky skvělému Šmídovi se Plzni podařilo zvrátit vývoj na svoji stranu – 14:12. Do šaten šla s vedením 14:13.

Po přestávce Talent vedl už o tři branky 17:14 a 18:15. Karviná srovnala na 18:18 a až do 44. minuty se s Plzní přetahovala o jednobrankovou ztrátu. Deset minut před koncem hosté měli navrch čtyři góly – 26:22, ale tři minuty před závěrečnou sirénou Karviná vyrovnala na 27:27. A drama pokračovalo. Pár vteřin před koncem řádné hrací doby za stavu 29:29 měla Plzeň výhodu útoku, kterou však nezužitkovala.

Zápas tak musely rozhodnout sedmičky. Prvních pět sérií o vítězi nerozhodlo. V té šesté proměnil plzeňský Ivančev, ale karvinského Jana Užeka vychytal pravou nohou gólman Herajt. Bylo rozhodnuto a na plzeňské straně propukl gejzír radosti.

„Jsem rád, že to vyšlo. Mám radost ze svého výkonu, ale byl to týmový výkon a kluci mě podpořili. Na rozdíl od třetího zápasu jsme hráli v útoku super a dařilo se nám i v obraně. Páté utkání bude bojovné, plné nasazení a doufám, že to bude reklama na házenou,“ říkal gólman Talentu Karel Šmíd, který měl famózní úspěšnost chycených střel – 49 procent.

Rozhodující zápas je na programu tuto neděli od 10.30 hodin v Městské hale na Slovanech.