O dvě postupová místa do čtyřčlenného finále zde bojovaly tři prvoligové celky z plzeňského regionu – TJ Plzeň-Újezd, Dioss Nýřany, Sokol Nezvěstice a druholigový Sokol Podlázky.

Největším favoritem byl loňský mistr z Újezdu, který nakonec semifinálový turnaj ovládl s plným počtem bodů. Druhým postupujícím jsou Nýřany, pouť letošním ročníkem Českého poháru skončila pro Nezvěstice a Podlázky.

Pro konečné pořadí byl hodně důležitý výsledek hned prvního, velice vyrovnaného zápasu mezi Újezdem a Nezvěsticemi. Ty favorita notně potrápily.

„Musím přiznat, že Nezvěstice nás celý zápas přehrávaly, ale taktickým výkonem a s velkým štěstím se nám podařilo o jeden gól zvítězit. Byl to jeden z klíčových momentů celého semifinálového turnaje," uvedl trenér Újezdu Jaroslav Bešta.

Po snadné výhře nad Sokolem Podlázky bylo již před posledním soubojem Újezdu a Nýřan jasné, že právě tyto dva celky postupují do finále.

„To se odrazilo na hře i na počtu branek, hrálo se bez zábran. Celkově jsme však nepodali optimální výkon, je vidět, že máme tréninkové manko. Věřím ale, že do finále se výrazně zlepšíme a budeme bojovat o nejvyšší příčky," přeje si kouč Újezdu Bešta.

Spokojeni s postupem byli samozřejmě i Nýřanští.

„Na podzim se nám příliš nedařilo, o to víc jsme za postup rádi," uvedl vedoucí mužstva Pavel Volek.

„V prvních dvou zápasech jsme podali dobrý výkon, ve třetím proti Újezdu, kdy už bylo jasné, že oba celky postupují, šlo spíše o přátelák a zahráli si všichni hráči z lavičky," sdělil Volek.

Dioss se do finále podívá po roční pauze. „Favority nebudeme, ale chceme se představit ve finále co nejlépe."

Z nýřanského kádru chyběl v semifinále jen Liška, jinak bude kouč Josef Škrábek hodně spoléhat na mladé tváře. „Doplňují gólmana Brože, i útok bude stát na mladé řadě," dodal Volek.

Výsledky: TJ Plzeň-Újezd – S. Nezvěstice 13:12 (6:8), Dioss Nýřany – S. Podlázky 18:12 (10:4), Plzeň-Újezd – Podlázky 17:11 (10:4), Nýřany – Nezvěstice 21:15 (10:9), Nezvěstice – Podlázky 13:13 (10:7), Plzeň-Újezd – Nýřany 27:18 (15:11).