Naopak roli favorita potvrdil Újezd výhrou nad Nezvěsticemi, Přeštice nestačily na Opatovice na jejich hřišti.

TJ Dioss Nýřany - Sokol Tymákov 16:19 (9:11)

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. To ovšem platilo jen do poloviny prvního poločasu, kdy hosté odskočili na dvoubrankové vedení.

Náskok hájil nováček i po přestávce a v nervózním závěru hráči Tymákova udrželi taktickou hrou rozdíl tří branek ve svůj prospěch. V jejich sestavě předvedl velmi dobrý výkon brankář Majer.

„Musím ale pochválit celý tým, s výkonem hráčů jsem spokojen,“ hodnotil kouč hostů Vladimír Šmíd.

„Zápas to byl hodně tvrdý a o výsledku rozhodly výkony brankářů,“ mínil trenér.

Nýřany: Průcha, Mužík - Borecký, Liška, Vácha, Volek, Vurm - Brada, Faifr, Gabriel, Špirk, Wisura, Zvěřina.

Tymákov: Majer, Brož – D. Šmíd, Timko, Danielka, Benedikt, Hoblík – T. Šmíd 6, Zimmermann 5, L. Drozd 5, Šefl 3, Kroft, Šrail.

TJ Plzeň-Újezd - TJ Sokol Nezvěstice 21:14 (9:7)

Oba celky nastoupily hodně oslabené.

„Úroveň duelu proto byla jen průměrná,“ uvedl Jaroslav Bešta, trenér domácích. „Nám se před zápasem zcela rozpadla obrana. Ve druhé půli ale bylo znát, že soupeři jeho opory chyběly víc,“ sdělil.

Za Tymákov nastoupil i jeho kouč Pavel Šilhánek. „Postrádali jsme čtyři útočníky,“ vysvětlil. „V plné sestavě se dala hrát s Plzeňany vyrovnanější partie. Naše obrana předvedla solidní výkon, ještě ve 30. min. byl stav 11:10, pak nám domácí utekli,“ doplnil Šilhánek.

Újezd: Špaček – Lešner, Vocásek, Korb, Šilhánek – Beneda 5, Tytl 10, Sedlák 4, Jahoda 2, Kotyza.

Nezvěstice: Benda – Bažant, Štengl, Krásný, T. Šilhánek – Koc 10, Havlíček 1, Synáč 1, P. Šilhánek 1.

Opatovice n. L. - TJ Přeštice 23:18 (12:10)

Úvod utkání byl velmi opatrný. Oba celky se oťukávaly a zkoušely, co jim dovolí soupeř a rozhodčí. Pak se strhla přestřelka, kdy na obou stranách jasně dominovaly útoky nad obranami. „Domácí většinou první půle o jeden až dva góly vedli,“ uvedl kouč hostujícího celku Václav Hajžman.

Do druhého poločasu vstoupily Přeštice mnohem lépe. Obrana s brankářem chytila dech a hostům se začalo dařit získávat potřebné balony. Útok pokračoval v jednoduché a efektivní hře a ve 20. minutě se hosté dostali do vedení. „Pak jsme však měli vyloučeného hráče a průběh zápasu se zlomil. Závěrečný úsek jsme prohráli 1:5,“ sdělil Hajžman.

Domácí skóre otočili a v závěrečné zoufalé snaze Přeštic výsledek zvrátit ještě přidali několik snadných branek.

„Ke konci už jsme hráli stylem hop nebo trop, riskovali jsme,“ vysvětlil trenér. „V úvodu ligy máme hodně těžký los. Teď nás čekají Nýřany a pak dvoukolo venku. Soutěž bude asi hodně vyrovnaná,“ odhaduje Hajžman.

Přeštice: T. Chmelík, Touš – Hajžman, Šik, Zeman, Mrskoš, Kraus – Šelep 10, Hájek 5, Lang 3, Ausberger, Urban.