„Věřím, že se dočkáme první výhry nad Chrudimí. Je škoda, že Chrudim odmítla televizní utkání, které se mělo hrát. Fanoušci futsalu mohli vidět Lukáše Rešetára proti Chrudimi, prvního se třetím, co víc si mohli přát. Mrzí mě, že to vedení Chrudimi odmítlo, ale nedá se nic dělat,“ řekl na klubovém webu futsalista Interobalu Tomáš Vnuk.

Plzeň touží vylepšit třetí místo z minulé sezony, ale všem je jasné, že tento ročník bude těžší než předchozí. „Když vidím, co přivádí za hráče Sparta, ať už české nebo zahraniční, tak to bude top mužstvo. Chrudim naštěstí odchodem Lukáše Rešetára oslabila, takže bude možná hratelnější než Sparta. Ostatní jako Litoměřice, Slavia také posilují zahraničními hráči a tyto týmy budou ještě silnější než vloni. Ale my budeme taky silnější příchodem dvou velkých posil Lukáše Rešetára a Michala Kovácse. Navíc ještě přišel Václav Sklenář, takže finále je reálné,“ uvedl Vnuk.

Minulou sezonu se pohyboval na předních místech bodování soutěže. Bude těžké na to navázat? „Vždycky je těžší obhajovat, ať už titul nebo skvělou sezonu. Já se budu snažit jít od zápasu k zápasu a uvidím, jak mi to tam bude padat a jak budou kluci proměňovat moje asistence,“ tvrdil Vnuk.

Klíčovému hráči Inter-obalu by mohla vyhovovat pozornost soupeřů na Rešetára, případně Kovácse. „Reši chodí po lajně, nebo i na střed. Má rychlou kličku a první tři kroky. I z toho bych mohl těžit, že budu na zadní tyči a nastřelí mě nebo mi přihraje a já mu to vrátím. Když se spolu dostaneme do čtyřky, myslím, že nám to bude klapat,“ dodal Tomáš Vnuk.

Roman Hubník
Kopeme za fotbal: Viktoria Plzeň hraje v Kozolupech