Dějištěm jednoho ze tří přípravných zápasů, které odehrála česká reprezentace pozemních hokejistek se Švýcarskem, bylo hřiště v Plzni-Liticích. A irský kouč Gareth Grundie se tady radoval z vítězství 3:1, stejně jako v prvním zápase v pražském Edenu, kde pak Češky zvítězily ještě jednou (6:1).

„Ukázalo se, že máme na čem stavět,“ vyprávěl Gareth Grundie v pražském Edenu po posledním tréninku českých reprezentantek.

Ty se právě loučily po prvním srazu pod novým koučem a on ochotně odpovídal i na to, jak se dostane irský trenér na lavičku českého národního týmu.

„Před mistrovstvím světa v roce 2018 jsem se stal asistentem irské reprezentace, kde jsem zažil pár dobrých let, včetně stříbra z mistrovství světa a účasti na olympiádě v Tokiu,“ popisoval svoji trenérskou dráhu.

Obránce Radim Řezník uniká sparťanskému záložníkovi Jakubu Peškovi.
Fotbalista Řezník prodloužil smlouvu v Plzni

„Ale vždycky jsem měl ambice stát se hlavním trenérem a teď asi nastal ten správný čas. Když jsem v lednu uviděl inzerát českého svazu, okamžitě jsem reagoval, a teď jsem tady,“ usmíval se Gareth Grundie, který teď bude často pendlovat mezi Irskem a Českem, které má zkusit dostat na olympijské hry.

První šance bude o Paříž 2024, ale úsilí je směrováno spíš o čtyři roky později ke hrám v Los Angeles. „Jsem ambiciózní a velmi soutěživý. Cítím, že Paříž je reálná možnost. Myslím, že máme dobrou šanci,“ prohlásil irský trenér.

Svoji misi začal vítězně.

V týmu měl i zástupkyni litického oddílu Lucii Duchkovou, která v Plzni po devíti minutách hry symbolicky otevřela brankový účet zápasu. V posledních vteřinách první čtvrtiny vyrovnala po brejku Mollardová.

Hned po vstupu do druhého poločasu předvedla skvělou individuální akci kapitánka Laciná a konečný výsledek zápasu určila mladičká Přibíková. „Za gól jsem moc ráda,“ řekla pak pozemkářka Rakovníka, která se v sobotu do Litic vrátila v semifinále ženské extraligy jako soupeřka.