Navíc Talent bude chtít odčinit sobotní porážku v Zubří 29:31. „Jeli jsme do Zubří pokusit se vyhrát a překvapit. Jelikož posledni dvě sezony se tam nevyhrálo, takže jsme věděli, že to nebude lehký zápas. Ta bilance je pro Plzeň špatná," řekl pivot Talentu Jakub Šíra, který donedávna hrál za Zubří.

V čem bylo Zubří lepší?
Nemyslím si, že by nás něčím přehráli, ale nejspíše jim sedí plzeňský styl hry.

Vypsal jste před zápasem odměnu za vítězství?
Žádnou odměnu jsem před zápasem nevypisoval. Doufal jsem, že tam zvítězíme i bez mé motivace. Naše hra byla v obou poločasech rozdílná. Prvni poločas se nám vůbec nevyvedl, hráli jsme vlažně, nebyli agresivní a taky nás zradila koncovka. Naopak Zubřanům se povedlo všechno, na co sáhli a dokázali si nahrát velký poločasový náskok. K druhému poločasu jsme přistoupili daleko lépe, zlepšila se i obrana s brankářem a střelecky se nam dařilo a Zubřany jsme přehrávali. Škoda jen těch technických chyb ke konci zápasu a většího poločasového manka, které nás připravily o bod ne-li dva.

Trenér Šetlík řekl, že nedostatek agresivity mohl souviset s únavou ze středečního utkání s Duklou? Souhlasíte?
Nemyslím si, že jsme pociťovali nějakou únavu ze středy. Jsme zvyklí na větší zátěž a bude to ještě horší ve spojení s pohárem EHF.

S Veselím završíte třetí zápas během sedmi dnů. Vyhovují vám zápasy v rychlém sledu, nebo raději hrajete jednou týdně?
Neříkám, že mi to nevyhovuje, ale je to náročné na větší regeneraci. Jednou týdně by samozřejmě bylo lepší už kvůli soustředění se více na daný zápas a možnosti podrobněji se připravit.

Co očekáváte od duelu proti Novému Veselí?
Budeme se na ně připravovat stejně jako na jakýkoliv tým a nebudeme chtít nikoho podcenit. I když je to nováček, tak sem přijede s tím, že nemá co ztratit.