Pro plzeňského fanouška to byl minulou sobotu smutný pohled. Sebevědomý Žatec si po domácí výhře přijel do Plzně pro postup a od začátku nenechával nikoho na pochybách, že si jej i odveze. Bělohorští se v existenčním duelu nevymanili z letošní herní bídy a na hřišti bojovali hlavně sami se sebou. „Zatímco soupeř hrál svůj standard, my jsme podali tristní a místy až trapný výkon. Bojovnou náladu nechali všichni v šatně, navíc se přidala vysoká kazivost. Hrůza. Nedalo se to nijak zastavit,“ líčil kritické okamžiky trenér. Čestný bod Bílé Hory zaznamenala až třetí dvojice Štolka, Soukup.

Po dlouhých šestadvaceti letech tak přišla západočeská metropole o nejvyšší nohejbalovou soutěž. Ta se zde začala hrát roku 1981 na Letné, později všichni hráči přešli na Bílou Horu. „Mrzí mě to, byli jsme v extralize služebně nejstarším týmem. Doba se ale mění, velkou roli dnes i v našem sportu hrají peníze. Kdo je má, může si postavit zbrusu nový tým z těch nejlepších,“ říká Stehlík, který patří k průkopníkům nohejbalu na Plzeňsku.

Na příští, už jen prvoligovou sezonu se začnou na Bílé Hoře připravovat od listopadu. „Přesné složení kádru ještě neznám, ale jisté je, že postavíme mladý a perspektivní tým. Hráči by měli zúročit, co se letos naučili v nejvyšší soutěži. Pokud budeme s mužstvem pracovat a vhodně jej doplníme, nemusí být extraliga pro náš klub v příštích letech uzavřenou kapitolou,“ soudí Vlastimil Stehlík.