Spokojenější bylo nakonec Plzeňané, kteří vyhráli 6:4 avedou tabulku.

Start měl raketový nástup. Nejprve Miksan s Holým hladce přehráli Cibulku se Sýkorou, pak Šik se Šváchou rovněž ve dvou setech Janíka s Cmíralem. Pak ovšem Šikova formace s Miksanem a Stehlíkem, tak Holý – Nozar – Švácha nezískali ani set a začínalo se od začátku.

Za tohoto stavu byly důležité zápasy třetích dvojic a jednotlivců. Hostující Stehlík s Nozarem v infarktové koncovce třetího setu přetlačili domácího Kaděru s Vedralem, totéž se ale nepodařilo Miksanovi, který se musel sklonit před Vedralem.

Ani odvetné zápasy trojic se nevyvíjely pro hosty dobře. Nejdřív Holého trio ve třech setech podlehlo Cmíralově sestavě, potom nevyšel první set Šikovi s Miksanem a Stehlíkem. Domácí měli na dosah minimálně bod, ale ohromnou bojovností a zkušenostmi se podařilo hostům zápas otočit a srovnat na 4:4.

Dvojky se opět ukázaly parádní disciplínou Plzně. Nejdřív Šik se Šváchou hladce porazili Cibulku se Sýkorou, potom prokázali pevné nervy Miksan s Holým a dvakrát 10:9 přetlačili Janíka s Cmíralem.

„Byl to hrozně těžký zápas. My vyhráli všechny dvojky, což je super, na druhou stranu máme velké problémy v trojicích, na nich budeme muset zapracovat. Podali jsme kolektivní výkon, do týmu velice dobře zapadl Petr Stehlík. Vstup do soutěže nám vyšel nad očekávání, ale je to jen začátek,“ pravil nohejbalista Zruče Miroslav Nozar.