Zatímco jeho reprezentační spoluhráči z německé nejvyšší soutěže hráli ještě 30. prosince bundesligu, Karel Nocar si užíval v té době už deset dnů volna.

I když užíval… „Začalo to pěkně. Hned po příjezdu jsem boural. Poprvé v životě,“ hlásil. „Naštěstí to nebylo nic vážného, nikomu se nic nestalo, odnesly to jen plechy,“ doplnil už s lehkým úsměvem.

Do rodné Plzně zamířil po vítězném pohárovém zápase s Nantes (33:30, 19. prosince, pozn. aut.). Ještě předtím stačil s momentálně třetím týmem francouzské ligy prodloužit smlouvu až do roku 2013. „Co víc si přát…,“ zasnil se házenkář, který oslaví v únoru 33. narozeniny. „S prezidentem klubu jsme se domluvili snad za dvě minuty.“

U srdce ho zahřála i reakce klubového kouče Philippa Gardeneta, jinak nesmírně přísného trenéra. „Před všemi sponzory prohlásil, jak moc si váží toho, že budu i nadále hrát v Chambéry. Jsem prý pro něho, přestože jsem cizinec, ztělesněním klubového srdcaře,“ interpretoval Nocar koučova slova. Ve Francii působí už od roku 2003.

Jeden hezký dárek si tak přivezl už z Francie, vánoční svátky strávil také doma. „Bylo to příjemné. Byl dostatek času na rodinu i na kamarády,“ říkal. 26. prosince pak zamířil s manželkou k jejím rodičům do Ostravy, kde oslavil i Silvestra. Ale nijak bouřlivého, hned na Nový rok spěchal zpátky do Plzně.

Do sobotní půlnoci se totiž musel hlásit na reprezentačním srazu v Parkhotelu na Borech. „Ale klukům z bundesligy jsme alespoň vymohli, že můžou přijet o den později,“ nezapomněl na reprezentační kolegy z Německa.

Národní tým se bude chystat v Městské hale na Slovanech až do středy (tréninkové jednotky jsou vždy na programu od 10 a 17 hodin – pozn. aut.). Ve čtvrtek pak odletá na turnaj do Dánska, který bude generálkou na mistrovství Evropy v Rakousku (18.-31. ledna).

Česká nominace

Brankáři: Galia (Lemgo, Něm.), P. Štochl (F.Berlín, Něm.), Slabý (Neuhausen, Něm.).

Křídla: Nocar (Chambéry, Fr.), Mičkal (Nordhorn, Něm.), Filip (Schaffhausen, Švýc.), Sobol (Montpellier, Fr.).

Spojky: Vítek (Bergischer, Něm.), Zdráhala (Karviná), Kubeš (Lemgo, Něm.), Jícha (Kiel, Něm.), Mráz (Wetzlar, Něm.), Stehlík (St. Raphael, Fr.), Sklenák (Eisenach, Něm.), Hynek (Ahlen, Něm.).

Pivoti: Vraný (Coburg, Něm.), Piskač (Dukla Praha).

Pozn.: Platí pro turnaj v Dánsku, B-tým absolvuje ve stejném termínu akci v Paříži. Konečná nominace musí být oznámena nejpozději 18. ledna.