V Jičíně se z plzeňského klubu představili Jan Niedermeier a junioři Martin Hucl s Markem Matasem.

Niedermeiera čekal nominační zápas na nadcházející mistrovství republiky. V kategorii do 75 kg se střetl s neméně zkušeným Jordánem ze SAC Praga Praha.

V bojovném utkání dobře připravených borců zvítězil na body zaslouženě Niedermeier a zajistil si nominaci na blížící se šampionát.

Junioři Staru už tak úspěšní nebyli a prohráli na body. Nejprve Martin Hucl ve váze do 75 kg nestačil kondičně na Mirzajeva z SKB Praha a potom nováček Marek Matas podlehl Koronovi z Rakovníka.

Další zástupce Staru, Přemysl Batěk, pomáhal v extralize Samsonu České Budějovice. V nedělním utkání s Prostějovem nastoupil proti Šlachtovi. V kategorii do 91 kg byl sice boxer moravského klubu dvakrát napomínán, ale ve vyrovnaném duelu nakonec vyhrál na body.

„Niedermeier nám svou nominací udělal radost. Ale na šampionátu by se neměl ztratit ani Batěk, který měl už nominaci jistou,“ hodnotil výkony dvou opor Staru trenér klubu Petr Lukeš.

Na straně Jihočechů nastoupili v extralize i dva borci BC Plzeň a vybojovali jediné body Samsonu v utkání. Ruslan Šachaldajev jasně porazil Oltvanyje, Josef Zahradník zdolal na body Bosého.