Podlázky – Újezd 16:20 (7:12), Krčín – Újezd 19:18 (10:6)

S okleštěnou sestavou vyrazili Újezdští urvat alespoň vítězství v Podlázkách. „Od začátku jsme to měli ve svých rukách. Ve druhém poločase jsme trochu dali prostor soupeři, nakonec jsme ale vyhráli," hodnotil kouč Pavel Titl.

„V Krčíně hrál soupeř v první půli dobře do obrany. Do té druhé jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Soupeř nás zřejmě i podcenil. Bylo to drama až do konce, nicméně vyrovnat už se nám na konci nepodařilo. Každopádně na tu sestavu, jakou jsme měli, jsme to nezabalili," ocenil Titl.

Branky Újezda: Titl 21, Sedlák 8, Trojáček 6, Smola 3.

Studénka – Nýřany 17:23 (11:12), Vítkovice – Nýřany 23:24 (12:9)

Ve Studénce splnily Nýřany roli favorita. „Ze začátku nám to moc nešlo, ale nakonec jsme urvali náskok, který soupeř jen stáhl," komentoval trenér Diossu Zdeněk Koranda.

Následně si jeho tým poradil s neoblíbenými Vítkovicemi. „Hrají nepříjemnou házenou, která nám nesedí. Po poločase jsme prohrávali o tři branky, o pauze jsme trochu zvýšili hlas a kluci poslechli. Utkání jsme otočili a udrželi dobrý výsledek," těšilo Korandu. „Splněný bodový zisk z venku jsme potřebovali."

Branky Nýřan: Gabriel 23, Nachtman 9, Kroc 8, Elšlégr 4, A. Faifr 2, J. Faifr 1.

Vítkovice – Přeštice 9:15 (4:7), Studénka – Přeštice 16:19 (10:12)

Přeštice k zápasům vyrazily s oslabenou ofenzivou. „Obrana ovšem zahrála velmi dobře, chytil se i brankář. Soupeři byli nepříjemní. Osobně nechápu, jak může být Studénka poslední, mají daleko větší potenciál," všiml si trenér Přeštic Petr Moravec. „Kluci odehráli pěkná utkání. Bojovali, nasazení bylo veliké, nechybovali jsme a proměnili šance," byl kouč spokojený.

Branky Přeštic: Šelep 20, Urban 7, Brada 5, Dušek 2.

Nezvěstice – Rokytnice 17:8 (8:4), Nezvěstice – 1. NH Brno 20:11 (12:4)

Nezvěstice proti Rokytnici zvládly napravit špatný vstup do zápasu. „Pak jsme konečně začali proměňovat šance. Obrana, včetně brankáře Žežulky, zahrála výborně, zkrátka už jsme jen po zbytek zápasu navyšovali náskok," pochvaloval si trenér Pavel Šilhánek.

S oslabeným Brnem si jeho tým poradil ještě snadněji. „Do druhé půle jsme nasadili i hráče, kteří moc nehrají. Bylo to pohodové utkání," řekl Šilhánek.

Branky Nezvěstic: Mareš 14, L. Šilhánek 13, Rolík 4, Svatoš 4, Havlíček 2.

S. Tymákov – 1. NH Brno 27:15 (15:7), Tymákov – Rokytnice 14:22 (8:11)

I Tymákov si s Brnem, které přijelo především s dorostenci, poradil. „Byl to lehký zápas. Od začátku jsme měli náskok, který jsme postupně už jen navyšovali," nechal se slyšet chytající trenér Sokola Václav Majer.

Proti Rokytnici se Tymákovu dlouhodobě nedaří, z posledních osmi zápasů dosáhl pouze na jednu remízu. „Je to neoblíbený soupeř," potvrzuje Majer. „Od začátku zápasu jsme dotahovali náskok, přiblížili se na rozdíl dvou branek, ale to od nás bylo vše. Rokytnice nám v závěru utekla, tento zápas byl tragédií," mrzelo kouče.

Branky Tymákova: Zimmermann 25, Andrlík 7, Tlustý 3, R. Kroft 3, L. Kroft 3.