Celek z Perského zálivu je v České republice na tréninkovém kempu a zápas proti Talentu byl pro něj přípravou před turnajem Asian Cup.

Duel byl až do své 50. minuty vyrovnaný, závěr ovšem zvládli lépe Katařané a vyhráli 32:26.

„Bylo vidět, že chtějí za každou cenu zvítězit, a utkání odehráli prakticky v osmi lidech. V závěru se nám přestala dařit střelba a soupeř z rychlých útoků odskočil na ten šestibrankový rozdíl," uvedl po utkání trenér plzeňského týmu Vladimír Haber.

„Tahle vysoká porážka ale asi neodpovídá poměru sil na hřišti. Soupeř byl sice lepší, ale prohra o dva tři góly by byla spravedlivější," míní kouč.

Hra týmů z oblasti Asie má svá jistá specifika. „Jsou silní ve hře jeden na jednoho. Mají skvěle zvládnuté kličky a celkově pohyb do stran. Při bránění jsme s tím měli velké problémy," přiznal bývalý trenér české reprezentace.

Al-Gharafa Sports Club hraje v Kataru nejvyšší soutěž a v minulé sezoně skončil na druhém místě. V jeho kádru najdeme tři profesionály – reprezentanta Tunisu, Egypta a Bahrajnu.

„To jsou kvalitní spojky, které se podělily o nějakých 25 branek. Tihle hráči měli opravdu světové parametry a takové typy házenkářů my v současné době nemáme," říká Vladimír Haber.

Naopak rezervy měl katarský tým hlavně v disciplíně. „Pořád měli pocit, že jim rozhodčí křivdí, byli neustále podráždění a nechávali se zbytečně vylučovat. S tím jsme tak trochu počítali, a také proto jsme povolali mezinárodní dvojici rozhodčích Milan Hájek, Karel Macho. Ti zvládli zápas výborně," byl spokojený trenér Talentu.

Nejlepšími střelci Plzně byli David Bičiště a Jakub Tonar, oba nastříleli soupeři po šesti brankách.

Talent Plzeň B – Al-Gharafa Sports Club (Katar) 26:32 (13:14)

Sestava a branky Plzně: Misař, Herajt – Bičiště 6, J. Tonar 6, Sedláček 4, J. Strýc 3, J. Škvařil 3, Jedlička 2, Šafránek 1, Klaus 1, Mucha, Mandaus, Skočil, Holík, Rom. Trenér: Vladimír Haber.