Do sportovního areálu SK Rapid dorazil ve skvělé formě obhájce prvenství Jiří Nesveda z týmu Sparty a v deštivé slotě zvítězil. Už sedminásobný vítěz ligy se tak posunul na druhou příčku průběžného pořadí za týmového kolegu Tomáše Holuba. Ten při středeční Grand Prix Gravity Solution skončil čtvrtý.

Zbývající medailové příčky za Nesvedou obsadili Michal Malík z Lawi Author a sparťan Martin Červenka. Skupinka pozdějších medailistů se z hlavního pole odpoutala už na desátém kilometru a brzký únik dotáhla až do cíle. O dostižení tria uprchlíků se sice snažil hlavně Vojtěch Nipl (Puskinak.cz) s Tomášem Koudelou, lídrem Českého poháru z týmu SKC Tufo Prostějov, ale proti společnému úsilí Sparty a Lawi Author neměli šanci uspět.

„Na závod jsem přijel z Domažlic na kole, byl jsem rozjetý, a to byla v chladném počasí výhoda," usmíval se vítěz Nesveda. Spokojený byl i druhý Malík. „Už jednou mi v Plzni rozhodující únik ujel, tentokrát jsem to nepřipustil. Před nedělním pohárem v Rokycanech šlo o dobrý test," podotkl.

Souboj aktivity ovládl Jan Ryba ze Sparty. Závod juniorů vyhrál David Jarý (Johnson Controls), souboj kategorie Masters zase Karel Kopr.

Výsledky GP Gravity Solution (55 km, čas vítěze: 1:09:02 hodiny): 1. Nesveda (AC Sparta) 56 b., 2. Malík (Lawi Author) 50, 3. Červenka 30,