Obě mužstva jdou do boje v odlišném rozpoložení. Západočeši dvakrát porazili islandský Haukar v 1. kole Poháru EHF a ve středu doma zdolali v úvodním kole extraligy ambiciózní Zubří 36:27. Brno na úvod nejvyšší házenkářské soutěže prohrálo v Hranicích 21:28.

„Myslím si, že Brno bude tuto sezonu soupeřem ze spodní části tabulky, což už naznačil jeho první zápas. Rozhodně ale není dobré v začátku sezony zápas podcenit. Takže do utkání musíme vstoupit koncentrovaně,“ tvrdil křídelník Plzně Jan Chmelík.

Trenér Talentu Michal Tonar je přesvědčen, že jeho svěřence nečeká procházka růžovým sadem. „Doufám, že dobře zrehabilitujeme, aby se kluci dali dohromady, protože jsme hráli minulou sobotu a ve středu. Chtěl bych rozložit herní zatížení na všech šestnáct hráčů. Máme i mladé kluky a třeba někdo z nich dostane příležitost,“ dodal Tonar.

Věří, že zápas v Brně Talent úspěšně zvládne. „Pak budeme mít celý týden na přípravu na dalšího soupeře, protože v týdnu nebudeme hrát evropský pohár,“ řekl trenér.

Michal Tonar doufá, že na jihu Moravy už bude k dispozici Jakub Tonar, který kvůli zdravotním problémům vynechal středeční duel se Zubřím.

Brno si chce po nepovedeném utkání v Hranicích napravit reputaci. „Ale víme, že nás čeká velmi silný soupeř. Utkání začíná 0:0, jdeme s hlavou nahoře. Určitě bychom chtěli změnit nasazení a vstupy do úvodních částí obou poločasů,“ řekl trenér Brna Ivo Vávra.