Je mu teprve osmnáct let, ale mezi dospělými sportovními střelci Filip Nepejchal už sbírá vavříny. Střelec SKP Rapid Plzeň o víkendu vybojoval stříbrnou medaili ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran ve finále Světového poháru (SP) v indickém Dillí. „Beru to jako úspěch. I když v tu chvíli jsem si říkal, že to mohlo být lepší,“ řekl Deníku Nepejchal.

Juniorský vicemistr světa a dvojnásobný mistr Evropy nestačil pouze na Francouze Alexise Raynauda, za nímž zaostal o 3,2 bodu.

Loňský olympionik z Ria de Janeiro Filip Nepejchal si v Dillí připsal svůj druhý nejlepší výsledek v SP v začínající kariéře a nejlepší v třípolohové střelbě. Minulý rok v Baku senzačně zvítězil ve střelbě ze vzduchové pušky.

S jakými ambicemi jste letos odcestoval do Indie?
Na Světový pohár jsem se připravoval celý měsíc. Čekal jsem, že by se mohlo něco podařit, ale nenapadlo by mě, že skončím druhý.

Byl pro vás Světový pohár vrcholem sezony, nebo výš řadíte stříbro z letošního mistrovství světa juniorů?
Těžko říct. Světový pohár by měl být těžší závod, protože na něm byla větší konkurence v podobě starších chlapů s většími zkušenostmi. Na druhou stranu juniorské mistrovství světa je mistrovství světa.

Mrzí vás více druhé místo z juniorského světového šampionátu, nebo stříbro ze Světového poháru?
Asi obě stejně.

Jaký závod vás ještě čeká do konce sezony?
Světový pohár v Indii byl vrcholem malorážkové sezony.

A vaše plány do příští sezony?
Dostat se na olympiádu. Příští rok totiž budou některé závody zároveň kvalifikací na olympijské hry 2020 v Tokiu. Na programu bude i evropský šampionát. O dalších závodech teď nemám přehled.