„To jsou jednoduché počty, mám jedenáct titulů, takže teď se představím v Lize mistrů pojedenácté,“ usmál se 37letý futsalista.

Všechny předchozí starty byly v dresu Chrudimi.

Na který z těch turnajů vzpomínáte nejraději?

Nedokážu vypíchnout, co znamenalo nejvíc. Třeba když jsme hráli v Barceloně nebo na Sportingu, kde jsme remizovali. Přineslo to spoustu skvělých zápasů, ale zažil jsem i zklamání. Tyhle první fáze, kde se teď představíme s Plzní, jsme většinou zvládali.

Co poradíte spoluhráčům z Plzně, kteří nemají takové zkušenosti?

Ono to tak možná vypadá. Ale kluci mají za sebou řadu zápasů v nároďáku, slovenští kluci už si dokonce zahráli i Ligu mistrů. Nemyslím si, že tam jedeme jako úplní zajíci.

V úvodním kole FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi ještě nastoupil Michal Hlavatý v dresu plzeňské Viktorie, teď už hostuje v týmu pohárového soupeře. Kvůli dohodě klubů však nejspíš ve středu nenastoupí.
Fotbalisty Viktorie čeká před ligovým šlágrem na Slavii pohár v Mladé Boleslavi

Dají se zápasy v Lize mistrů přirovnat kvalitou k těm reprezentačním?

Asi jo. Ale v klubech spolu hráči trénují každý den, sehranost bude ještě na vyšší úrovni. Rozhodovat může i taktika. Hrajou se tam tři zápasy ve čtyřech dnech, bude to hodně náročné.

Ze čtyřčlenné skupiny postupují hned tři týmy. Přes koho by mohla vést cesta do další fáze?

(usměje se) Názorů panuje víc. Trenér Kopecký vidí cestu přes Ťjumeň, já si myslím, že spíš přes Pesaro. Ale taky se může stát, že ta cesta nepovede přes nikoho. Je to hodně těžká skupina.