Družstvo Golf Park Plzeň Dýšina do 14 let obsadilo na mistrovství republiky na hřišti pražské Zbraslavi stejně jako minulý rok v Olomouci druhé místo a potvrdilo spolu s vítězstvím družstva do 16 let výsadní postavení plzeňského mládežnického golfu.

Cesta za stříbrem začala kvalifikačním turnajem, jehož se zúčastnilo celkem 33 týmů rozdělených do dvou regionů. V červenci proběhla kvalifikace skupiny Západ na hřišti Darovanský dvůr a tým nastoupil ve složení Filip Ráža, Lukáš Janda, Kryštof Strýček, Dan Hlaváček, Martin Šikoš pod vedením kapitána Jiřího Jandy. Při souboji s největším favoritem, týmem Hodkoviček, po součtu tří nejlepších výsledků došlo k nejtěsnějšímu možnému souboji. Při stejném počtu ran rozhodlo o vítězství soupeře nejlepší zahrané kolo.

Finále se konalo ve dnech 16. – 18. srpna na Zbraslavi na výborně připraveném hřišti. V sestavě nahradil Martina Šikoše Matyáš Trůka. Soutěžním dnům předcházelo cvičné kolo, kde byli hráči seznámeni s nástrahami hřiště a poté byla stanovena taktika hry na jednotlivých jamkách.

V prvním zápase splnil tým Dýšiny úlohu favorita a přehrál Beskydský klub a postoupil hladce do semifinále. Zde se hráči utkali s vítězem kvalifikace regionu východ z brněnského Austerlitz a soupeř se ukázal jako velmi těžký a nepříjemný. Byl však poražen stejně jako loni až na poslední jamce, kdy rozhodující bod získal Filip Ráža. Cesta do finále proti očekávanému soupeři z Hodkoviček byla otevřená.

Boj o zlato byl zpočátku vyrovnaný, ale pak se projevila větší vyzrálost a zkušenost družstva z Hodkoviček. Stejně jako před rokem v nich tým z Dýšiny našel přemožitele a získal opět stříbrnou medaili. Zde absolutorium zasluhuje Filip Ráža, který jako jediný prošel turnajem s plným počtem bodů.

Tato medaile byla doplněna dvěma čtvrtými místy družstev hráčů a hráček do 18 let. Poprvé v historii klubu se podařilo, aby se všechny mládežnické týmy probojovaly do finálových turnajů. Navíc družstva zůstávají až na pár výjimek ve stejném složení i pro příští rok, což se o soupeřích říci nedá. Je tak je velká šance, že sbírka medailí z těchto soutěží v příštím roce úspěšně poroste.