Z Kladna si přivezli neuvěřitelných dvanáct medailí a stali se nejúspěšnější výpravou šampionátu. Za sebou tak nechali i české velkokluby Duklu Praha, USK Praha nebo Olymp Brno.

Hned dvě zlaté medaile získala Anna Zekuciová, která vyhrála skok daleký i trojskok. Zlatý triumf si připsala také mužská štafeta na 4x100m ve složení: Sova, Kubeš, Ličman, Maruštík, které jen těsně unikl krajský rekord.

„Stříbrnou medaili vybojovala teprve sedmnáctiletá Kateřina Skypalová v hodu kladivem, která ve své věkové kategorii patří mezi nejlepší na světě. Stříbro po velkém boji brala další naše štafeta, tentokrát na 4x400 metrů mužů," pyšní se výsledky plzeňských atletů Michal Černý z AK Škoda.

Na bronz pak dosáhla Veronika Matulková v trojskoku, dvě medaile z téhož kovu získala Kateřina Klailová v hodu oštěpem a vrhu koulí. Třetí skončila i Tereza Jonášová v běhu na 400 metrů překážek, stejně jako dorostenec Michal Forejt v hodu diskem, když dokázal potrápit v soutěži i mnohem starší diskaře.

Bronz si na šampionátu v Kladně pověsila na krk také výškařka Denisa Majerová a štafeta žen na čtyřikrát čtyři sta metrů ve složení: Meczlová, Majerová, Suráková, Kováříková.

Kde hledat kořeny tak vynikajících výsledků? „Po otevření nového atletického areálu v Plzni v roce 2013 začal neuvěřitelný atletický boom, který díky tréninkovým podmínkám a podpoře všech partnerů klubu začal přinášet úspěchy, hlavně mezi mládeží. A po třech letech této práce se můžeme začít postupně měřit s republikovou konkurencí i v seniorské kategorii," míní Černý.

„Obrovského uznání se nám na mistrovství v Kladně dostalo z řad atletických odborníků napříč republikou, že se v Plzni udělal za poslední tři roky opravdu kus poctivé práce," dodává spokojeně Michal Černý.