V takové situaci se ocitla Eliška Fajfrlíková, členka klubu Aerobik klubu LADY Plzeň. Sedmnáctiletá talentovaná závodnice hostuje v ženském triu pražského klubu FCBHŠ (Fitness center Hanky a Báry Šulcové) a už od května se připravovala spolu se svými kolegyněmi Adélou Zankelovou a Kateřinou Smíškovou na podzimní mistrovství světa ve Vídni.

Pár dnů před šampionátem ale přišla šokující zpráva – zlomenina ruky nepustila na start Kateřinu Smíškovou a v tu chvíli se ocitly mimo hru i její dvě kolegyně z tria. „V první chvíli nás strašně mrzelo, že nemůžeme do Vídně odjet. Bylo to samozřejmě nepříjemné, ale braly jsme to jako věc, se kterou se už nedá nic dělat," líčí své bezprostřední pocity po oznámení dechberoucí zprávy Eliška Fajfrlíková.

Jenže nic nemusí vypadat tak černě, jak se na první může zdát.

„Se spásným nápadem přišla trenérka pražského klubu, která usilovně přemýšlela, kdo by zvládl za tak málo dní se rychle sestavu naučit. Volba padla na trenéra našeho tria Brentona Andreoliho, který znal sestavu jako trenér a choreograf," vypráví Eliška.

Věci dostaly rychlý spád. Během víkendu se muselo s lékařskou zprávou Kateřiny zažádat o změnu ve startovní listině a vše musela schválit reprezentační komise a hlavní rozhodčí.

Bylo rovněž nutné uprosit paní švadlenu, která musela během tří dnů ušít Brentonovi dres, aby ladil k děvčatům.

Nejtěžší úkol ale čekal Brentona. Třiadvacetiletý Australan žijící v Praze je bývalým mistrem světa v kategoriích mužů a smíšených párů, ale naposledy závodil před dvěma lety. Brenton se okamžitě pustil do nácviku dvouminutové sestavy.

Tělo se po dvouleté pauze vzpíralo, ale Brentona hnala kupředu velká motivace.

„Nechtěl jsem, aby několikaměsíční tvrdá dřina děvčat přišla vniveč. Moc by mě mrzelo, kdyby holky o mistrovství světa přišly," vyznává se mladý Australan. Jenže dvouletá pauza a především příliš krátký čas na nácvik sestavy a synchronizaci s děvčaty, kterým trenér sám říká ´Klokánci´, se ze začátku ve Vídni musely projevit. „Brenton vynechal v základním kole asi čtyři prvky. Myslely jsme si s Adélou, že skončíme poslední. Nakonec to těsně na postup do semifinále stačilo," říká Eliška.

Jenže Brenton se ukázal jako velký bojovník. Za podpory skupiny českých a australských fanoušků se vybičoval k výkonu, který stačil na třetí místo.

Brentonův výkon rostl každým kolem, což platilo i ve finále. Nakonec z toho byly bronzové medaile a obrovská euforie.

„Radost to byla veliká. Když jsem si vybavila, že ještě před pár dny jsem se s myšlenkou účasti na mistrovství světa rozloučila a teď máme na krku bronzové medaile, tak to byl neskutečný zážitek, jenž ve mně zůstane po celý život," vyznává se studentka Sportovního gymnázia v Plzni.

„Brentonovi patří obrovský dík za to, že sebral odvahu a šel do toho s námi. Klobouk dolů," dodává Eliška Fajfrlíková.