Nasazená jednička a největší hvězda turnaje Liam Broady z Velké Británie, který nedávno vyhrál v kategorii juniorů čtyřhru na Wimbledonu, zdolal ve svém prvním vystoupení českého hráče Václava Šafránka hladce 6:1, 6:1.

Stejně úspěšně si vedla ve dvouhře juniorek první nasazená Nizozemka Indy De Vromeová, která přehrála Rakušanku Denisu Maxlovou 6:2, 6:2.

Z českých hráčů prošli sítem prvního kola Marek Jaloviec, který zdolal Poláka Bartosiewicze 6:1, 6:1, vítěz kvalifikace Jan Hradský, který si poradil s Němcem Baumannem 6:2, 6:0, a Jan Brenk, který využil divoké karty a zdolal Chorvata Cuturu 6:3, 4:6 a 6:3.

Ve dvouhře juniorek potěšila české fanoušky kvalifikantka Klára Dohnalová, která dokázala z kurtu vyprovodit pátou nasazenou Australanku Hoynaskiovou po setech 6:2, 4:6 a 6:3.

Do druhého kola dvouhry postoupila také další kvalifikantka Kateřina Siniaková, která zdolala Lotyšku Gulbeovou 1:6, 6:3, 6:4, Kamila Pavelková si poradila s Němkou Královou 6:2, 6:3 a Aneta Dvořáková přehrála Rusku Afanasyevovou 6:4, 7:6 (5).

Uznávaný turnaj bude na antukových kurtech TK Slavia Plzeň pokračovat až do neděle, kdy jsou na programu finále dvouher. O vítězích ve čtyřhře se rozhodne o den dříve. „Počasí nám přeje, takže všechno zatím probíhá přesně podle plánu,“ těšilo ředitele turnaje a místopředsedu Slavie Plzeň Jiřího Kováříka.