Z plzeňského regionu se představí čtveřice týmů. K tradičním družstvům Božkov, Přeštice a Tymákov přibyl nováček z Blovic.

„Přípravu jsme měli hodně tvrdou, trénovali jsme dvakrát týdně,“ hlásí trenér Blovic Jaromír Zdráhal.

A že to celek Blovic myslí s nejvyšší soutěží vážně, potvrdil i na turnaji v Přešticích, kde obsadil druhou příčku.

„Zkusíme se v soutěži udržet, víme, na co máme,“ doplňuje trenér.

Čtvrté loni skončily ženy Tymákova a po předchozích dvou titulech v týmu příliš spokojenost nepanovala. Z trenérského postu odešel Milan Bystřický a nahradil ho Roman Jindřich, který naposledy vedl ženy Stupna.

„Prvně jsme vyrazily na soustředění do zahraničí. V Chorvatsku jsme se zaměřily především na fyzickou přípravu. Pro nový ročník si klademe jen ty nejvyšší cíle,“ přibližuje asistentka trenéra Tymákova Václava Šmídlová.

Házenkářky Přeštic získaly v minulé sezoně bronz a letos chtějí do play – off proniknout znovu. Hráčský kádr ale doznal výrazného oslabení. S aktivní kariérou se rozhodly skončit Pavlína Stehlíková a Lenka Mrnková. Na čas přerušila hráčskou činnost Veronika Voláková.

„S Veronikou ovšem počítám na play – off,“ říká trenér Přeštic Stanislav Zadražil. Družstvo doplnily dorostenky Hanka Volfová a Petra Bošková. Z béčka do A týmu se přesunula Krystýna Vizingerová.

Po vítězství v turnaji jsou Přeštice na sezonu nažhaveny a těší se na úvodní zápas s Tymákovem.

„Absence odešlých hráček bude znát a uvidíme, jak se k tomu postaví ty mladé. Já holkám věřím,“ dodává Zadražil.

„Prvotním úkolem je postup do play – off a na co máme, to se ukáže až v průběhu sezony,“ dodává trenér Přeštic.

Desátou příčku obsadil v loňském ročníku tým Božkova. „Dáváme si za úkol udržení v lize a umístit se lépe než uplynulé sezoně,“ říká trenér Božkova Jaroslav Pondělík.

A na úvod to nebude pro Božkovské nic jednoduchého: čeká je totiž utkání na půdě mistra z Chomutova.